Постійними визнаються витрати, величина і кількість яких не змінюється за мінімальний проміжок часу і незалежно від обсягу реалізованої продукції. До таких витрат відносять зарплату управлінського персоналу, сплату ренти, утримання виробничих цехів, виплати кредиторам, транспортні витрати.
Вам знадобиться
калькулятор
блокнот і ручка
повний перелік витрат підприємства з вказаною сумою витрат
Інструкція
- Розрахуйте постійні витрати підприємства за заданий проміжок часу.
Нехай торгова організація займається реалізацією товару. Тоді її постійні витрати будуть рівні
FC = У + А + К + Т, де
У — зарплата управлінського персоналу (112 тисяч рублів),
А — платежі за оренду приміщення (50 тисяч рублів),
К — виплати за кредиторською заборгованістю, наприклад, на покупку першої партії товару (158 тисяч рублів),
Т — транспортні витрати, пов’язані з доставкою товару (190 тисяч рублів).
Тоді FC = 112 + 50 + 158 + 190 = 510 тисяч рублів.
Ця сума обов’язково повинна бути сплачена організацією торгівлі у відповідні органи або постачальникам. Навіть якщо торгова організація не змогла у розглянутий проміжок часу реалізувати товар, 510 тисяч рублів вона повинна сплатити. - Розділіть отриману суму на кількість реалізованого товару.
Наприклад, торгова організація змогла продати у зазначений період 55 тисяч штук товару. Тоді її середні постійні витрати можна розрахувати наступним чином:
FC = 510 / 55 = 9,3 рублів на одиницю проданого товару.
Постійні витрати не залежать від обсягу реалізованої продукції. При нульовій реалізації постійні витрати продовжують прирівнюватися до обов’язкових витрат і виплат.
Чим більше об’єм реалізованої продукції, тим менше показник постійних витрат. Відповідно із зменшенням обсягу реалізованого товару постійні витрати на одиницю продукції будуть збільшуватися, що природним чином може привести до зростання цін на дану продукцію.
Пояснюється це тим, що більша кількість проданого товару розподіляє між собою загальну постійну величину. Саме тому постійні витрати в першу чергу включаються в собівартість продукції для покриття обов’язкових видатків організації.