Прибутковий податок або податок на доходи фізичних осіб — один з основних податків, якими обкладаються громадяни Російської Федерації. Залежно від виду доходу, отриманого фізичною особою, Податковим Кодексом РФ встановлено різні ставки податку: від 9 до 35%.
Інструкція
- Для переважної більшості випадків найбільш використовувана ставка прибуткового податку — 13%. Вона утримується із заробітної плати співробітника податковим агентом — працедавцем і сплачується ним до бюджету. Фізичних осіб — платників, таким чином, ці розрахунки стосуються лише побічно. Щоб розрахувати прибутковий податок, помножте величину вашого доходу (включаючи всі премії, надбавки і коефіцієнти) на 13%. Отримана сума буде тією величиною прибуткового податку, яку ваш роботодавець щомісяця платить за вас.
- За ставкою 35% сплата прибуткового податку відбувається у чотирьох випадках, з яких два найбільш поширені:
• Виграші призів, перемога в лотереях, іграх та інших заходах.
• Процентні доходи за банківськими вкладами, значно перевищують розмір ставки рефінансування ЦБ (стаття 214.2 НК РФ).
Щоб розрахувати прибутковий податок у першому випадку помножте грошовий еквівалент виграшу на ставку податку. У другому випадку — розрахуйте величину перевищення отриманих доходів за банківським вкладом і також помножте її на 35%. Оплату податку теж здійснює податковий агент, яким в описаній ситуації виступає банк. - Ще один поширений спосіб отримання доходу фізичними особами, за яким встановлена особлива ставка — це дивіденди. У цьому випадку, щоб розрахувати прибутковий податок, потрібно помножити величину отриманих дивідендів на 9%. Саме така ставка встановлена для даного виду доходу НК РФ для податкових резидентів країни.
Уточнити описані, а також інші ставки ПДФО, що не увійшли в наш огляд, можна в статті 224 Податкового кодексу Російської Федерації.