Розрахунок електропроводки меті визначення необхідного перетину і марок використовуваних проводів і кабелів. Зрештою електрична проводка, виготовлена з обраних матеріалів, повинна відповідати нормам пожежної та електробезпеки.
Вам знадобиться
калькулятор
Інструкція
- Для визначення перетину вступного силового кабелю необхідно підрахувати сумарну потужність усіх плануються до використання енергоспоживачів (побутові електроприлади, обігрівачі, електрокотли, печі та духовки, освітлювальні прилади), і помножити її на коефіцієнт 1,5. Ще краще — на 2, щоб створити запас міцності.
- Як відомо, проходить через провідник електричний струм (а він тим більше, чим більше потужність питаемого електроприладу) викликає нагрівання цього провідника. Допустимий для найбільш поширених ізольованих проводів та кабелів нагрівання становить 55-75оС. Виходячи з цього і вибирається перетин жив ввідного кабелю. Якщо підрахована загальна потужність майбутньої навантаження не перевищує 10 — 15 кВт, досить використовувати мідний кабель з перерізом жили 6 мм2, алюмінієвий — 10 мм2. При збільшенні потужності навантаження вдвічі перетин збільшується втричі.
- Наведені цифри справедливі для однофазної відкритого прокладання силового кабелю. Якщо він прокладається приховано, перетин збільшується в півтора рази. При трифазної проводці потужність споживачів може бути збільшена вдвічі, якщо прокладка відкрита, і в 1,5 рази при прихованій прокладці.
- Для електропроводки розеткових та освітлювальних груп традиційно використовують дроти, які мають перетин 2,5 мм2 (розетки) і 1,5 мм2 (освітлення). Оскільки багато кухонні прилади, електроприлади та опалювальні прилади є дуже потужними споживачами електроенергії, їх покладено живити окремими лініями. Тут керуються такими цифрами: провід, що володіє перетином 1,5 мм2, здатний «потягнути» навантаження в 3 кВт, перетином 2,5 мм2 — 4,5 кВт, для 4 мм2 допустима потужність навантаження вже 6 кВт, а для 6 мм2 — 8 кВт .
Корисні поради
Визначити необхідну розтин не так вже й складно. Для цього знадобляться мінімальні знання в галузі техніки, калькулятор і хоча б приблизний план розташування побутових електроприладів. При цьому слід чітко уявляти, що будь-яка електропроводка ділиться на дві частини — вступну (силову) і розеточной-освітлювальну.