Перш за все, слід відкинути убік заїжджені фрази про соціальну відповідальність бізнесу, про місію компанії та інших пишномовних речах, які мають віддалене відношення безпосередньо до підприємництва. У переважній більшості випадків основною метою існування бізнесу є прибуток його власникам. В економічному аналізі під цим виразом ховається показник рентабельності.
Інструкція
- Традиційно рентабельність визначається як частка прибутку у виручці. Відповідно, щоб розрахувати рентабельність магазина, необхідно визначити три складових: виручку за певний період, всі витрати за цей же час (включаючи собівартість реалізованої продукції) і отриману в абсолютному вираженні прибуток.
- Ймовірно, з розрахунком показника виручки проблем не виникне. Зазвичай основний оборот грошових коштів магазина проходить через касу. Рідше приймаються безготівкові оплати від покупців (в основному, це — великі магазини, що обслуговують сектор b2b). Якщо застосовуються обидва способи оплати, підсумуйте виручки за ним.
- Складіть таблицю, в якій порядково запишіть всі супутні діяльності витрати. Для розрахунку рентабельності слід розрахувати всі витрати методом «по відвантаженню». Даний метод означає, що всі витрати, що здійснюються протягом періоду, рівномірно розподіляються на всі вхідні в період місяці. Наприклад, в поточному кварталі в магазині був проведений ремонт комп’ютерної техніки на 3000 рублів. Для правильного обліку слід віднести до витрат на ремонт кожного з 3 місяців по 1000 рублів.
- Щоб розрахувати рентабельність магазина, складіть всі витрати за обраний період і відніміть їх суму з виручки. Підсумкова величина — це прибуток, отриманий від роботи магазину в заданому проміжку часу. Розділивши абсолютну величину прибутку на виторг і помноживши результат на 100%, ви отримаєте показник рентабельності.