Як розрахувати товщину стіни

Як розрахувати товщину стіни

При будівництві будинку своїми силами його майбутньому власнику належить вирішити дуже важливе завдання — правильно розрахувати товщину стін. Правильний результат означатиме оптимальну кількість матеріалів і засобів, а також надійну теплозахист будинку.

Інструкція

  1. При розрахунку товщини стін використовуйте два основних параметри — коефіцієнти теплового опору і теплопровідності матеріалу (КТС і КТП). Для кожного російського регіону є спеціально розрахований коефіцієнт теплового опору. Так, наприклад, КТС Московської області дорівнює 3.2 м С / Вт.
  2. Ось як буде виглядати розрахунок КТС для стін, складених з газосилікатних блоків марки D500 з коефіцієнтом теплопровідності матеріалу (КТП) — 0.12 Вт / м С для сухих стін. Планований матеріал для зведення стін — стандартний блок товщиною 40 см. Розрахунок КТС здійснюється за формулою В / КТП = КТС, тобто товщину стіни ви ділите на коефіцієнт теплопровідності і в результаті отримуєте КТС, рівний 3.333м С / Вт. З урахуванням допустимих тепловтрат (приблизно 1%) виходить значення 3.333> 3.2, що цілком відповідає нормативам.
  3. Якщо стіна складається з декількох шарів, то складіть термічні опору кожного з них, таким чином ви отримаєте потрібний результат. Даний принцип схожий з розрахунком опору електричної послідовно з’єднаної ланцюга.
  4. Розрахунок коефіцієнта теплопровідності можливий тільки в лабораторних умовах, тому законослухняний виробник завжди представить свої дані, співмірні з НІПом. Часто при спорудженні стін використовується мінеральна вата. Завдяки її властивостям, вона має досить низьким коефіцієнтом теплопровідності.

    Врахуйте, що значна частина заміських будинків зроблена з дерева. Теплопровідність його поперечних волокон становить відношення 0.14 Вт Вт до М2х на діючу температуру. При перетині бруса 15 см з обох боків його краще обробити вагонкою. У результаті коефіцієнт теплопровідності дорівнюватиме 0.14Вт / М помножений на градуси Цельсія. В результаті підрахунків ви визначите теплоопір, яке складе м2х0С/ВТ.