Перелом ліктя виникає в результаті падіння, що призводить до внутрішньосуглобової тріщині кістки або до відкритого перелому. Пацієнту призначається консервативне або оперативне лікування, після якого суглоб доводиться довго розробляти і проходити тривалу реабілітацію для відновлення його рухливості.
Вам знадобиться
- Рентгенівський знімок;
- Консультація лікаря-травматолога;
- Оперативне або консервативне лікування.
Інструкція
- Якщо ви отримали травму ліктя або перелом, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Перед транспортуванням накладіть на лікоть шину, щоб максимально знерухомити зламаний або травмований суглоб. При відкритій рані і сильній кровотечі накладіть джгут, щоб звести до мінімуму втрату крові.
- При зверненні до лікаря вам призначать рентгенівський знімок і накладуть гіпс. Якщо потрібна операція по вправляння або витяжці суглоба, вас госпіталізують і будуть проводити лікування в стаціонарі.
- Після того, як вам знімуть гіпс або випишуть зі стаціонару, вам доведеться проходити тривалу реабілітацію. У домашніх умовах ви можете робити звичайні вправи для відновлення рухливості суглоба. Згинайте і розгинайте руку по 5-6 разів на день по 30-60 разів за одну вправу. Ворушіть пальцями рук, це побічно відновлює рухливість ліктьового суглоба.
- Ні в якому разі не накладайте зігріваючі компреси, але ви можете робити ванночки в прохолодній воді з морською сіллю. Якщо рухливість в суглобі відсутній, але вас турбує біль, то допустимо застосовувати місцеві знеболюючі мазі або гелі. Протипоказано застосовувати мазі з перцем та іншими зігріваючими засобами.
- Крім домашньої гімнастики вам можуть призначити лікувальну фізкультуру на спеціальному обладнанні в умовах поліклініки, професійний масаж, фізіотерапевтичні процедури, спрямовані на розсмоктування за допомогою ультразвукових хвиль.
- Якщо протягом 4-5 тижнів рухливість ліктьового суглоба не відновлюється, зверніться до лікаря для перегляду лікування. У деяких випадках, якщо присутні спайкові процеси, доводиться проводити повторну операцію, лікування та реабілітацію.
- При повторній операції проводиться ендопротезування або остеосинтез. Повторне стаціонарне лікування триває 6, а іноді і 8 тижнів, і практично стільки ж займає процедура реабілітації.
- Весь час реабілітації не навантажуйте руку, не проводите вправи при наявності сильних болів, не носіть тягарів.