Відповідно до прийнятих освітніми стандартами, під методичним посібником зазвичай розуміється видання, що містить матеріали з методики викладання навчальної дисципліни (її частини або розділу).
Інструкція
- Методичний посібник розробляється, на відміну від методичних вказівок, не для студентів, а для викладачів. Для того щоб ваше майбутнє посібник було затверджено науково-методичним відділом вузу, необхідно, щоб ваші розробки не суперечили методиці як науці і були підкріплені позитивними результатами протягом багатьох років.
- Складіть план допомоги. Для цього необхідно визначитися з цілями і завданнями майбутнього видання. Вони повинні бути сформульовані гранично чітко і ясно, і грунтуватися тільки на серйозній довгострокової педагогічної та наукової роботи.
- Зберіть усі наявні у вас методичні матеріали за останні кілька років. Розподіліть їх за ступенем значущості для концепції допомоги. Проведіть аналіз матеріалів з точки зору результативності вашої педагогічної роботи.
- Вивчіть всю необхідну літературу. Зробіть виписки, проте згодом, при створенні тексту посібника, постарайтеся уникати зайвих цитат в основній частині (у введенні це, навпаки, бажано).
- Складіть таблиці, діаграми, схеми, в яких відобразіть результати вашої педагогічної роботи. Всі ілюстрації повинні бути зрозумілі і починаючому викладачеві, і не викликати здивування у маститих педагогів.
- Переходьте до написання тексту. У вступі ви можете зробити невеликий екскурс в історію питання, привести перелік досліджень та допомог. Основна частина, залежно від тривалості курсу, повинна бути розбита на певну кількість розділів, лекцій, занять і т.п. Напишіть спочатку стислий план кожного заняття, а після — докладно вкажіть, які педагогічні методи і прийоми були вами використані в кожній його частині. В кінці опису заняття повинен бути зроблений висновок.
- У висновку перерахуйте загальні висновки по всьому курсу, з посиланнями на ілюстративний матеріал на доказ ваших методів педагогічної роботи. Ілюстрації розмістите в додатку. Не забудьте про список використаної літератури.