Гнойовий черв’як надзвичайно популярний у рибалок, і про те, де його взяти в потрібний момент, замислюються багато. Влітку проблем зазвичай не виникає, якщо поблизу від будинку або дачі є підходяща гнойова купа. Там можуть виявитися невеликі червонувато-жовті черв’ячки. Вони можуть бути однотонними, а можуть мати кільчасту забарвлення. Пахнуть вони не особливо приємно, а при насадженні на гачок виділяють жовтувату рідину.
Вам знадобиться
Вила
Контейнер
Шматочки дерну
Дерев’яний ящик
Залишки продуктів для підгодівлі
Інструкція
- Знайдіть купу перепрілого гною. Це може бути навіть компостна купа на вашій дачі. Якщо такої поблизу немає — прогуляйтеся на звалище. Візьміть із собою вила і розкопати купу.
- Зберіть хробаків і помістіть їх у контейнер. Разом з ними покладіть невелику купку гною. Без гною черв’яки розповзуться. Контейнер необхідно прикрити, оскільки черв’яки не люблять прямих сонячних променів. Прикривати найкраще шматочками дерну, розмістивши його травою назовні.
- Візьміть дерев’яний ящик. Прокладіть його грунтом, взятим з того місця, звідки ви принесли черв’яків. Додайте туди трохи гною. Помістіть туди черв’яків і поставте ящик в тінь. Підгодовуйте хробаків висівками, бульйоном, можна давати сир. Якість продуктів в даному випадку ролі не грає, черв’яки чудово їдять прострочені продукти. Періодично поливайте грунт.
- Для того, щоб гнойові черв’яки благополучно пережили зиму, візьміть міцний дерев’яний ящик, насипте туди звичайної садової землі, додайте перегною, гною або прілого листя у співвідношенні 1 частина гною або перегною на 4 частини землі. Поселіть в ящик тільки що викопаних черв’яків. Тих, які уползут вглиб, залиште в спокої. Хворі хробаки залишаться зовні, їх необхідно зібрати і викинути. Ящик з хробаками поставте в льох або інше темне прохолодне місце.
- Підгодовуйте хробаків двічі на тиждень бульйоном, тертої картоплею, спить чаєм. Раз на тиждень поливайте землю. У такому стані хробаки можуть жити всю зиму і успішно розмножуватися Якщо умови несприятливі, черв’яки збиваються в грудку і гинуть.
Зверніть увагу
На гнойового хробака добре ловляться окунь і короп.
Корисні поради
Перед риболовлею візьміть відро піску, вилийте туди стакан соняшникової олії і випустіть черв’яків. Пісок з соняшниковою олією видалять неприємний запах.