Як розвести прополіс


 

Прополіс — це продукт бджільництва, який використовується в медицині у вигляді спиртових і водних настоянок. У свіжому вигляді сировину нагадує розм’якшений пластилін — бджоли замазують їм щілини у вулику і закривають соти. Щоб отримати потрібний ефект від цього лікарського засобу, важливо не придбати підробку і правильно розвести прополіс.


Вам знадобиться

— Спирт етиловий 70-градусний
- Прополіс
- Ступка (млин, молоток і чисте полотно) для подрібнення сировини
- Холодильник
- Скляна ємність
- Аптечні препарати прополісу
- Анотація до лікарського препарату
- Консультація лікаря

Інструкція

  1. Приготуйте спиртову настойку прополісу самостійно. В залежності від призначення лікаря, концентрацію цього продукту бджільництва можна робити від 5% до 50%. Найчастіше використовується 20% настоянка. Для неї знадобитися 100 мл 70-градусного етилового спирту і 20 г прополісу.
    - Дайте прополісу замерзнути в холодильнику до крихкого стану. Подрібніть його в ступці або ручної млині. Можна накрити сировину шматком чистого бавовняного полотна і постукати по ньому молотком;
    - Залийте прополіс і спирт в скляну ємність і щільно закрийте. Наполягайте півмісяця при кімнатній температурі, щодня гарненько струшуючи посудину.

  2. Можна зробити «швидку» спиртову настойку прополісу, якщо необхідно відразу ж використовувати засіб. Для цього візьміть компоненти в потрібних пропорціях; прополіс подрібніть, а спирт підігрійте на водяній бані до 50 градусів (не кип’ятіть!). Всипте порошок і розмішайте до повного розчинення.

  3. Налийте настоянку прополісу в бутель з темного скла і поставте в прохолодне місце (наприклад, в дерев’яну аптечку з глухими дверцями). Зберігати прополіс в холодильнику не рекомендується, тому що від надмірного переохолодження він може втратити свої цілющі властивості. Попередньо настоянку можна процідити або ж зливати верхню рідина перед кожним застосуванням, не збовтуючи осад.

  4. Застосовуйте спиртову настойку тільки за призначенням лікаря і в рекомендованих дозах. Виключіть наявність алергії — зазвичай негативна реакція відбувається одразу на всі продукти бджільництва. Розвести прополіс потрібно в дуже невеликій пропорції. Так, для підняття імунітету раз в день приймають лише 15 крапель настоянки на півсклянки води. Передозування ж цього кошти, навпаки, здатна пригнічувати імунітет.

  5. Розводьте настоянку прополісу залежно від конкретного захворювання. Наприклад (пропорції для дорослих):
    - При застуді — на столову ложку води 10 крапель;
    - Для полоскання горла запаленого — 10 мл на 100 г води;
    - При виразці шлунка додають 20 крапель в молоко і п’ють через годину після їжі 3 рази на день;
    - При отиті в слуховий прохід вводять марлеві трубочки, змочені в прополісі.

  6. Купіть в аптеці готові препарати на основі прополісу. Лікарі часто призначають водну суспензію (особливо дітям) як всередину, так і зовнішньо. У ній міститься витяжка активних речовин прополісу в невеликій кількості. Витяжки використовують також зі схвалення косметологів. Якщо розвести прополіс з маслом або вазеліном, мазь чинить регенеруючу дію на шкіру, знімає свербіж і бореться з грибком.

  7. Розводити водну суспензію прополісу зазвичай рекомендують в кип’яченій воді. Наприклад:
    - 1:1 — для зрошення та виготовлення примочок при ранах і виразках. Прополіс вбиває мікроби і діє як місцевий анальгетик;
    - 1:2 — для антибактеріальних і антивірусних крапель при коньюктивите і нежиті. У період епідемій грипу для профілактики можна закопувати розведену суспензію в ніс по 5 крапель 2 рази в день.

Зверніть увагу

Будьте обережні, купуючи прополіс на ринку у незнайомого продавця — іноді під виглядом цього дорогого цілющого засобу продають вощину. Справжній прополіс має темно-коричневий колір (допускається відтінок зелені) і пахне воском. Спробуйте шматочок прополісу на смак: у вас має з’явитися невелике відчуття печіння в роті, а мова злегка онімії. Спиртова настоянка прополісу повинна мати темно-коричневий колір і пахнути деревною смолою. Смак її терпкий, з гіркуватістю.

 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.