Як розвивати логічне мислення у дітей

Як розвивати логічне мислення у дітей

Часом маленькі діти міркують і поводяться цілком розумно. А ось наскільки їм властива логіка в думках і вчинках? Чи потрібно взагалі розвивати логічне мислення у дітей дошкільного віку? Для чого це стане в нагоді і як це слід робити?

Інструкція

  1. Зрозуміло, корисно, фактично необхідно, щоб дитина до моменту надходження в перший клас умів хоча б повільно читати і розуміти прочитане. Без близького знайомства з цифрами і умінням додати-відняти в межах десяти за шкільною партою так само буде складно. Але будь-який недолік в інформації набагато легше заповнити дитині, навчене міркувати логічно, а багажу знань, даного майбутньому школяреві в сім’ї та дитячому садку, дуже скоро почне бракувати для успішного подолання шкільної програми. З цієї причини, нарівні зі знайомством з навколишнім світом, читанням і азами математики необхідно розвивати логічне мислення у дітей.
  2. Перші кроки в цій галузі повинні бути абсолютно непомітні для дитини і носити характер бесіди та іграми. Говорити головним чином доведеться, звичайно, дорослому. «Яблуко ти сам з’їв, а кавуна вистачить на всіх, адже він набагато більше яблука», «Чому травичка мокра? Дощ був! Правильно »,« У дворі хтось гавкає, там, напевно, є хто? Вірно, собака », а якщо дитина доповнить цей висновок своєю думкою, що собака гавкає на кішку або що з собакою гуляє людина — значить, він включився в вашу логічну гру і прийняв правила.
  3. Коли дитина вже досить впевнено робить висновки, треба пропонувати йому для вирішення як життєві ситуації: «Треба в магазин, а на вулиці дощ мрячить, що робити будемо?» Вислуховувати варіанти, можливо і безглузді, хвалити за ті, де звучить логічне міркування, а якщо оберете інший варіант, то так само коротко і логічно обгрунтуйте його.
  4. Для дошкільника, вже знайомого з рішенням найпростіших арифметичних прикладів, корисно буде обговорення того, чому те число менше цього, і «більше» — «менше» для наочності можна піднести у вигляді дій з предметами, «П’ять фломастерів, ось ти два відняв-прибрав , стало три, це ж менше? ».