- Ти чому не спиш? — Зараз, мам, тільки на Юпітер злітаю. — Куди? — На Юпітер, допомогти треба. Не смійся. Там біда, а ти смієшся. — Фантазер ти мій. Зараз мені вже, рятувальник. Уява — захоплююче заняття багатьох дітей. Але не всіх батьків це радує, тому що часом дуже важко відрізнити фантазію від реальності. Так чи варто заохочувати буйне уяву малюка? Безумовно, так. І не просто заохочувати, а й допомагати розвивати.
Інструкція
- Так як уява дуже тісно пов’язане з пам’яттю, мисленням, увагою, сприйняттям, то нескладно здогадатися про важливість розвитку уяви у дітей. Дитині з розвиненою фантазією легше вчитися в школі. Він простіше запам’ятовує навчальний матеріал. І все це — завдяки створюваним образам.
Без фантазії ми б не знали, що таке казки, не насолоджувалися б чудовими картинами, прекрасною музикою, хвилюючою душу. Саме фантазія штовхає людей на багато відкриттів - Щоб повною мірою розвинути фантазію у дитини, в першу чергу ви повинні приділити йому увагу. Так, іноді дуже хочеться, щоб малюк розважав себе сам. Але саме завдяки мамі він дізнається, як користуватися праскою і варити суп, а завдяки татові — що таке молоток і газовий ключ. І у своїх уявних іграх малюк чудово знайде їм застосування.
Малюкові треба читати не тільки казки, а й вірші, оповідання. Саме хороше вправа — це, не дочитавши казку до кінця, попросити дитину придумати для неї закінчення. А ще краще — разом придумати свою.
Гра уяви прекрасно скрасить час, поки ви їдете в транспорті. Губна помада мами може стати прекрасною принцесою, а ключі тата, наприклад, восьминогом, який хоче з нею потоваришувати. Придумуйте і фантазуйте разом з дитиною. - Удома можна влаштувати гонки на табуретках, пограти в мешканців лісової галявини, влаштувати космічну станцію і багато-багато іншого.
Граючи з дитиною, ви поринете у прекрасний світ фантазії, а це найкращий засіб від стресу і неприємностей.
Вдалих вам пригод!