Поросят завжди розводили в селянських господарствах. На сьогоднішній день в селах і селах збереглася практика по вирощуванню свиней, в Росії налічується близько тридцяти двох порід цих тварин. Ростити поросят не складно, вони невибагливі у догляді, за короткий проміжок часу можна отримати велику кількість свіжого м’яса і сала, крім того, тварини не вибагливі в харчуванні.
Вам знадобиться
Сарай або хлів, годівниця, комбіновані корми, свіжі овочі, риба, трава, бадилля, вода.
Інструкція
- Перед тим як купувати порося, подумайте, де ви його будете утримувати? Для цього необхідно виділити окреме світле чисте і сухе приміщення, температура в якому не нижче 20 градусів тепла. Краще, якщо воно буде побудовано з дерева або цегли. В такому сараї не повинно бути протягів, інакше ви ризикуєте застудити порося, і він може загинути від запалення легенів. На підлозі треба підстелити солому, поруч поставити корито для їжі і окрему ємність для пиття.
- Купуйте порося, дотримуючись кілька рекомендацій. Зверніть увагу на його зовнішність. Здорова тварина має гладку шкіру рожевого кольору, округлі боки, блискучі рухливі очі, закручений хвостик. Крім того, купівлю слід здійснювати в теплу пору року, краще навесні, щоб до літа поросята зміцніли.
- Добре, якщо у тварини довге тіло, такі особини швидше розвиваються і краще ростуть. Якщо порося короткий, у нього рано починає відкладатися підшкірний жир.
- У здорових свиней хвіст завжди чистий і сухий, також хороший апетит і рівна жорстка щетина. Довге волосся на спині ознака нездоров’я тварини.
- Ніколи не беріть поросят у одного господаря з одного посліду. Поцікавтеся вагою тварини при народженні, а також динаміку розвитку порося з інтервалом в 10 днів. Зазвичай свині приносять послід два рази на рік. У 7-8 місяців вони досягають вже 100 кг живої ваги.
- Поросята всеїдні. Ви можете купувати комбіновані і об’ємні корми, давати їм харчові відходи, рослинну їжу, таку як буряк, картопля, морква.
Раціон потрібно урізноманітнити м’ясними та рибними продуктами. Це сприяє повноцінному забезпеченню організму поросят мінеральними речовинами і вітамінами. - Віддавайте перевагу кукурудзі, вівсу, ячменю. До білкових кормів відноситься горох, який час від часу теж слід пропонувати поросятам.
- Коритце для годування вихованців можна виготовити самостійно. Усередині нього має бути три-чотири перегородки, для різних видів підгодівлі, в якості якої можна використовувати висівки, вугілля або жолуді. Це послужить відмінною профілактикою анемії. У міру забруднення ємність треба чистити.
- Вода повинна бути постійно. Поросята відчувають сильну спрагу, тому поїти їх треба по 5-6 разів на добу чистою водою, щоб уникнути кишкових розладів. Їм можна пропонувати молоко в теплому вигляді жирністю не менше 6-8%. Потім, можна давати натерту сиру моркву і буряк. За два місяці вирощування на одного поросяти припадає 10 кг соковитих кормів.
- Влітку можна згодовувати буряковий і морквяний бадилля, а також конюшина. Спочатку траву перекручують через м’ясорубку, а пізніше дрібно рубають, змішуючи з іншими кормами.
- Поросят можна випускати на прогулянку. Слідкуйте за температурою повітря, уникайте переохолодження тварин. Взимку перебування на свіжому повітрі має бути не більше 5 хвилин в стуки.
- Хрячков піддавайте кастрації, так вони будуть краще рости і менше споживати корми, крім того, вони дають м’ясо вищої якості. Це необхідно робити по досягненні 40-50 денного віку. Каструвати повинен тільки лікар-ветеринар, обов’язково поцікавтеся наявністю у нього відповідної ліцензії.
- Якщо у поросяти пронос, давайте йому ацидофілін. Вимийте тварина і витріть насухо. У деяких випадках поросяті необхідна операція з видалення зубів, наприклад, коли їх не 6-8, як буває в нормі при народженні, а більше, або вони заважають йому захоплювати сосок свиноматки.
- Можливо, з часом, свинарство стане вашим хобі або переросте в сімейний бізнес. У кожному разі, це дуже вигідно, оскільки свиняче м’ясо і сало, на сьогоднішній день, користується великим попитом у населення.
Зверніть увагу
Поросят необхідно купувати від різних кнурів, інакше вони будуть мати родинні зв’язки і часто хворіти.
Корисні поради
Якщо ви збираєтеся вирощувати поросят разом зі свиноматкою, підгодівлю можна не проводити.