Розведення равликів — це не тільки хобі, але ще й серйозний бізнес. Причому вкладення будуть мінімальні, а дохід може скласти близько мільйона рублів за рік всього лише від 100 особин. Звичайно, перш ніж займатися цим, потрібно дізнатися всі правила розведення молюсків.
Вам знадобиться
Равлики, акваріум, земля, стружка, миски, будиночок, шкаралупа кокоса, розпилювач води, продукти, що містять кальцій.
Інструкція
- Купуйте равликів. Якщо ви плануєте серйозний бізнес, то їх кількість повинна становити близько сотні. Якщо ви хочете займатися розведенням без отримання прибутку (або з мінімальним доходом), то буде достатньо і двох екземплярів.
- Придбайте акваріуми або ящики з щільно закривається кришкою. На одну равлика має припадати мінімум 30 квадратних сантиметрів місця. Якщо ви не зможете постійно контролювати равликів, зробіть у стіні або кришці кілька маленьких отворів для припливу повітря. Або щодня відкривайте кришку акваріума на кілька годин. Якщо ви набували дорослих равликів, то їх можна утримувати в одному акваріумі, якщо ж молюски маленькі, то їх краще розселити по різних акваріумам. Равлики можуть об’їдати панцир іншої особини, часто це відбувається поки вони маленькі. Великі ж особини завдають шкоди один одному рідше.
- Обладнайте акваріуми. У них обов’язково повинна бути земля, її потрібно насипати 2-3 сантиметровим шаром в одному з кутів. Інший простір засипте великої стружкою. Поставте ємність з водою. Вона повинна бути великою за діаметром і не дуже глибокою. Створіть кілька затишних місць для равликів. Це можуть бути спеціальні будиночки або будь-які підручні засоби, наприклад, шкаралупа великого кокоса. Поставте ємність для їжі. Всі предмети в акваріумі повинні бути без гострих країв.
- Запустіть равликів в акваріум. Декілька разів на день оббризкуйте весь акваріум водою. Для цього підійдуть звичайні розпилювачі. Два або три рази на тиждень купайте равликів у прохолодній воді, вода може бути навіть проточною.
- Харчування равликів має здебільшого складатися з фруктів, овочів, трав. Ніколи не давайте равликам сіль або солону їжу, це може вбити їх. В акваріумі обов’язково повинні перебувати продукти, що містять кальцій. Це може бути крейда, панцирі молюсків (їх можна придбати в зоомагазинах) або шкаралупа яєць.
- Регулярно прибирайте в акваріумі, доливайте воду, оновлюйте землю (обов’язково перевірте, чи немає в ній комах) і стружки.
- У рік кожна особина равлики може приносити до 90000 яєць. Смертність складе близько 30%. Яйця не вимагають особливого догляду, просто будьте акуратніше при збиранні в акваріумі.
Зверніть увагу
Поки равлик маленька, будьте обережні з її панциром, він ще не зовсім зміцнів.
Корисні поради
Якщо побачите, що панцир однієї з особин пошкоджений, відсадити її на кілька тижнів в окремий акваріум і давайте якомога більше кальцію.