Як садити кавуни

Як садити кавуни

Незважаючи на те, що кавуни в основному віддають перевагу південні широти, при правильному підході вирощувати їх можна і в середній смузі. Щоб кавун встиг виспеть до кінця літа, без допомоги розсадного методу і хорошого парника не обійтися. Вибирати при цьому краще скоростиглі сорти баштанної культури.

Вам знадобиться

- Насіння кавуна
- Торф’яні горщики
- Гнойова грядка
- Парник

Інструкція

  1. Селекціонери давно вже вивели ранньостиглі сорти кавунів. До них відносяться скоростиглий цукровий, сибіряк, китайська, шугар бебі або ультраранніх.
  2. Перед посадкою насіння кавунів необхідно проростити. Переберіть їх, відбракувати порожні і зіпсовані насіння. Здорові насіння складіть на тарілку викладену шаром мокрій марлі, накрийте зверху і почекайте дня 2-3, підливаючи води в міру необхідності.
  3. Підготуйте торф’яні горщечки, заповніть їх грунтовим субстратом із суміші землі з піском. У кожен горщик можна садити тільки одне-єдине зернятко. Виконайте в землі дірочку глибиною до 1-2см, акуратно опустіть в неї насіння, присипте землею, рясно полийте і залиште при температурі 20-25 ° C.
  4. У городі для кавунів доведеться спорудити гнойову гряду, щоб дати їм достатню кількість тепла. Зробіть на грядці земляні лунки діаметром близько 70 см, перенесіть в кожну з них 2-3 кавунових рослини разом з торф’яними горщиками. Рясно полийте кожну лунку, встановіть над грядкою поперечні дуги, натягніть між ними плівку, створюючи подобу парника.
  5. Парник на грядці слід тримати, поки не пройде ймовірність навіть найменших заморозків. Сильно часто поливати кавуни не потрібно, південні гості звичні до посухи, вона їх не лякає. До того ж рясний полив спровокує швидке дебати гною, з якого складена грядка, що може привести до перегріву грунту.
  6. Перед цвітінням кавуни варто підгодувати розчином аміачної селітри. Чим менше зав’язей ви залишите на кожній окремій батоги, тим крупніше вийдуть стиглі кавуни.

    З одного куща до осені цілком реально зняти до 10 кілограмів смачних плодів.

Корисні поради

Чим частіше ви станете поливати кавуни, тим більше водянистими і несмачними вони вийдуть.