Як садити сад

Як садити сад

Все далі відходять часи, коли дачну ділянку або заміський сад увазі для городянина виключно город. У наші дні все більше садівників прагнуть створювати сади, які не тільки б забезпечували овочами та фруктами своїх власників, а й тішили око, служили місцем відпочинку. Тому сьогодні, перш ніж розводити нові рослини на ділянці, необхідно продумати план всього саду і послідовність робіт у ньому.

Інструкція

  1. Ще до того як починати садити сад, в першу чергу слід визначитися, яким саме ви хочете його бачити. Чи буде це традиційний дачну ділянку з овочевими грядками, ягідними кущами і плодовими деревами або може це буде сад-квітник, повний яскравих ароматних квітів і призначений для відпочинку від суворих буднів. А може це буде плодовий сад, що складається з яблунь, груш, вишень і багатьох інших фруктових дерев? У будь-якому випадку від основного призначення майбутнього саду цілком залежить його планування та підбір культурних рослин.
  2. Якщо передбачається створити звичайний змішаний сад, в якому є всього потроху, необхідно спочатку розмітити і розпланувати територію. Для цього треба врахувати орієнтацію ділянки по сторонах світла, з’ясувати, які його боку більш освітлені сонцем протягом дня, куди падає тінь від будівель, наскільки рівний рельєф і чи є природні нахили грунту. Так само варто з’ясувати рівень грунтових вод і зразковий склад грунту (глиниста, піщана, суглинок і т.п.). Від усіх цих факторів залежить які рослини і в якій послідовності найкраще садити на даній території.
  3. Якщо ділянка абсолютно неопрацьований, а виростити повноцінний сад хочеться за якомога коротший термін, слід віддати перевагу швидкозростаючим чагарниках і деревах. Щоб трохи візуально обдурити час можна придбати вже помітно підросли саджанці. Єдиний недолік цього методу — те, що дорослі рослини гірше приживаються на новому місці і вимагають більшої турботи.
  4. Для квіткових клумб і грядок з пряними травами краще виділити рівні, добре освітлені протягом дня галявини. Важливо простежити, щоб на них не було помітного нахилу грунту, інакше це буде призводити до надмірного висихання землі. На виражених схилах найкраще садити декоративні рослини, призначені для альпійських гірок. Добре на подібних поверхнях ростуть і квітучі кущі.
  5. Плодові багаторічні дерева слід садити на значній відстані один від одного, щоб з віком вони не заважали один одному. Так само слід враховувати, що через кілька років їх крони займуть найближчі ділянки. Тому для фруктових дерев краще виділити окрему частину землі, або висадити їх по периметру ділянки, зберігши таким чином вільний освітлений простір в центрі