Площа квартири — величина корисна як для забудовників та орендарів, так і для власників та наймачів. Вона необхідна для розрахунку вартості покупки або оренди, оплати комунальних послуг, ремонту і пр.
Вам знадобиться
— рулетка;
- Блокнот і ручка;
- Калькулятор.
Інструкція
- Вимірювання площі квартири, як правило, може знадобитися для розрахунку обсягу матеріалів при плануванні ремонтних робіт, наприклад, укладання нового покриття для підлоги, встановлення плінтусів. Більшість міських будинків має типову структуру, а приміщення в квартирах — прямокутну форму, тому зробити це не так вже й складно.
- Почніть з житлових кімнат. За допомогою рулетки виміряйте довжину і ширину, запишіть результат в блокнот. Обчисліть площу кімнати, помноживши одну величину на іншу. Ці числа рідко бувають цілими, тому краще озброїтися калькулятором, щоб уникнути похибок усного рахунку.
- Якщо у вимірюваному приміщенні є виступи або, навпаки, поглиблення, то їхні розміри потрібно дізнатися окремо. Потім отримані числа також перемножте між собою, площа виступу відніміть від загальної площі кімнати, а поглиблення (ніші, комори тощо) додайте.
- Повторіть операцію для всіх інших кімнат, кухні, ванної, санвузла, передпокою, коридору, комори, вбиральні та ін Отримані результати складіть один з одним, загальне число і буде площею вашої квартири.
- Може виникнути запитання, навіщо самостійно вимірювати площу квартири, якщо це відома величина, заявлена забудовниками і фігурує в документах на житло. По-перше, ці дані нерідко завищують. По-друге, розміри завжди «з’їдаються» внутрішньою обробкою (шпалери, стінні панелі, плінтуси і т.д.)
- Після того, як ви закінчите розрахунки і виберете матеріали для ремонту, можна приступати до їх купівлі. Обчисліть, скільки панелей, пластин або дощок необхідно, щоб виконати роботи. Не намагайтеся точно вкластися в загальну величину площі кімнати або квартири з метою економії. Додайте невеликий запас для маневру в разі, якщо допустите помилку і зіпсуєте виріб.