У будь-якому магазині будівельних матеріалів або на ринку можна придбати спеціальні блоки, використовувані для зведення будівлі. Однак будівельний камінь зовсім не обов’язково купувати, його можна виготовити самостійно.
Вам знадобиться
— листовий метал;
- Цементно-стружкова плита;
- Цемент;
- Пісок;
- Керамзит;
- Рулетка;
- Олівець;
- Дерево;
- Наждачний папір;
- Молоток;
- Цвяхи;
- Відро;
- Лопата;
- Правило.
Інструкція
- Заздалегідь визначте бажані розміри майбутнього будівельного блоку. Найбільш поширений і найбільш ходовий розмір: 400х200х200 міліметрів. Такий будівельний камінь не надто важкий, але при цьому товщина стіни може дорівнювати 200 або 400 мм (це залежить від особистих переваг).
- Для майбутніх будівельних блоків необхідно сконструювати форми. Бажано використовувати цементно-стружкових плит товщиною 10 мм і листовий метал (2-3 мм). Форму для каменю також можна сколотити з дерева, ошкуренного зсередини.
- Форму зробіть на один або кілька блоків (це прискорить процес виготовлення будівельного каменю). Виготовляються своїми руками блоки можуть бути з порожнинами або повнотілими (в залежності від особистих уподобань), що впливає на конструкцію відливної форми.
- Для «холодного бетону» розчин для блоків приготуйте з цементу і піску (пропорція 1:4), а для «теплого бетону» — з цементу, керамзиту і піску в співвідношенні 1:4:1. Потім заповніть «сировиною» блокову форму наполовину. Утрамбуйте розчин (можна скористатися держаком лопати) і тільки після цього доповніть форму відсутньою «сировиною».
- Вирівняйте верхню поверхню майбутнього блоку будівельним правилом, тобто приберіть цим інструментом зайвий розчин. Через тридцять-сорок хвилин блок акуратно вийміть з форми, а в ній сформуйте новий будівельний камінь.
- Для повного затвердіння розчину блоки дбайливо транспортують в спеціальне місце, захищене від сонця і дощу. Повністю блоки затвердіють через двадцять 4:00.
Зверніть увагу
Для того щоб розчин не прилипав до блокової формі, обробіть її стінки відпрацюванням або машинним маслом.
Корисні поради
У розчин «теплого бетону» можна додати дерев’яні опилки, шлак або скло.