Для тих, хто більш-менш розбирається в комп’ютерному «залізі», вже давно не секрет, що сумарна вартість комплектуючих, необхідних для збору комп’ютера нижче, ніж готовий комп’ютер. Пояснюється це тим, що фірми-складальники беруть деяку плату за складання. Але, незважаючи на наявність подібних гарантій, багатьом хотілося б самим випробувати себе в ролі збирача комп’ютерів. Саме про процес збору і буде сьогоднішня розмова.
Вам знадобиться
- Чиста і зручна робоча поверхня, наприклад, стіл.
- Наявність всіх необхідних комплектуючих.
- Проспиртований тампон або серветка.
- Пластикова картка як шпателя для нанесення термопасти.
- Набір викруток.
- Схема підключення живлення для материнської плати.
Інструкція
- Відразу домовимося, що всі комплектуючі куплені і підібрані заздалегідь. На першому етапі складання ви повинні створити «тестовий стенд», основне призначення якого полягає у перевірці всіх комп’ютерних «запчастин». Приготуйте робочу поверхню для тіста і розпакуйте комплектуючі.
- Додайте материнську плату на м’якій підкладці, яка зазвичай входить до складу упаковки для плати.
- Перейдемо до процесора. Після його розпакування очистіть його металеву поверхню від жиру за допомогою проспіртованою серветки. При установці процесора стежте за тим, щоб золотий трикутничок намальований на одному з кутів процесора, збігався з трикутником, намальованим на процесорному сокеті.
- Потім зверніть увагу на кріплення системи охолодження. Бувають кріплення, основа яких складається з двох частин, одна з яких кріпиться на тильній стороні материнської плати, якраз під сокетом процесора. Встановити таке кріплення реально тільки при доступі до материнської плати з обох сторін.
- При установці радіатора на процесор, простежте за тим, щоб шар термопасти (або на радіаторі, або на процесорі) був максимально рівномірним і тонким. Для рівномірного нанесення можна скористатися пластиковою карткою як шпателя, або акуратно розмазати шар пасти за допомогою пальця.
- Далі встановіть оперативну пам’ять, відеокарту і інші пристрої (якщо такі є) у відповідні роз’єми.
- Тепер слід забезпечити систему харчуванням. Уважно підключіть штекери блоку живлення у відповідні роз’єми. Слідуйте згідно зі схемою, що йде в комплекті з материнською платою.
- Проведіть тестовий запуск системи. Він дозволить зробити оцінку виконаної роботи і усунути несправності. На цьому ж етапі зайдіть в BIOS і перевірте температуру процесора. Часто буває так, що термопаста нанесена нерівномірно, її занадто багато або занадто мало, що призводить до зниження ефективності системи охолодження. До того ж ви могли погано закріпити радіатор.
- Після успішного проходження тесту можна приступити до установки деталей в системний блок. Починати краще з материнської плати, тому що якщо робити це потім, то вам заважатимуть дроти від жорстких дисків, приводів і так далі. Нехай на материнській платі вже буде встановлений процесор з охолодженням і оперативна пам’ять. Відеокарту поки можна зняти. Підготуйте картонну прокладку для материнської плати і стежте за тим, щоб вона повністю охоплювала площу плати знизу. Це запобіжить контакт штирьков плати з металевою поверхнею стінки системника. Інакше у Вас є шанс не запустити систему.
- Далі встановіть блок живлення. Будьте уважні і не зачепіть систему охолодження процесора! Після установки блоку живлення можна відразу встановити корпусні кулери, інакше потім це може викликати труднощі.
- Проведіть установку жорстких дисків з наступним їх підключенням до материнської плати. Потім можна встановити дисковод, також підключивши до нього все необхідне.
- Встановіть відеокарту. Слідкуйте за тим, щоб всі роз’єми, що забезпечують її харчування, були надійно підключені. Тепер Ви можете встановити такі додаткові карти, як звукова, мережева і так далі.
- Ще раз уважно перевірте, чи всі роз’єми підключені належним чином і до всіх чи компонентів системи підведено харчування.
- Після того, як системний блок в зборі, можна підключати периферію — мишку, клавіатуру, монітор, принтер та інші. Тепер можна зробити тестовий запуск вже повністю зібраної системи і оцінити наслідки змін.
Зверніть увагу
Обов’язково використовуйте підкладку під материнську плату! Бути може, що працювати буде і без неї, але з нею Ви забезпечите себе від ризиків надалі.
Корисні поради
Не соромтеся звертатися до інструкцій, що йде в комплекті з блоком живлення, материнської платою, відеокартою і т.д. Найчастіше основну масу виникаючих питань можна вирішити саме з їх допомогою.