Не так давно з’явилася нова версія «1С: Підприємства», яка надає користувачам можливість формування актів звірки розрахунків, використовуючи дані бухгалтерського обліку. Виходячи з того, що офіційно форма даного акта ще не затверджена, акт звірки в 1С 7.7 вимагає урахування порядку, який сформувався в бухгалтерській практиці в останні роки.
Інструкція
- Звіт можна викликати з меню «Звіти» — «Спеціалізовані» — «Акт звірки розрахунків». Потім скористатися закладкою «Параметри звірки». Тут необхідна установка основних параметрів звірки розрахунків:
- Контрагент, з яким здійснюється звірка;
- Період звірки;
- Рахунки, за якими здійснюється звірка — в цьому списку потрібно виділити рахунки, дані яких підлягають звірці;
- Звірка з контрагентом може бути виконана за певним договором або в цілому. - Після того як налаштовані всі необхідні параметри, слід натиснути кнопку «Заповнити» для автоматичного заповнення таблиці операцій.
- Акт звірки в 1С вимагає у графі «Зміст операції» проставлення короткого змісту операції, дати, суми в іноземній валюті (якщо розрахунки здійснюються в іноземній валюті).
У графі «Документ» відображається документ, який знаходиться в бухгалтерському обліку підприємства. У графі «Дебет» вписується сума, яка проведена за дебетом розрахункових рахунків. У графі «Кредит» зазначається сума, яка проведена за кредитними розрахунковими рахунками.
Після того, як таблиця заповнилася автоматично, на вкладці «Параметри звірки» спливає повідомлення про заборгованість за розрахунками до кінця періоду звірки. - На практиці може виникати ситуація, коли акт звірки взаєморозрахунків 1С вимагає виправлення даних, які були отримані автоматичним шляхом. Також може з’ясуватися, що який-небудь документ не проведено в обліку або не потрапив в таблицю, хоча й існує. Всередині самої програми існує безліч можливостей для зміни створеної таблиці операцій натисканням кнопки «Редагування».
- Також перед тим, як роздрукувати акт на закладці «Особи, що підписують акт» слід ввести певні дані:
- Дата і місце підписання акта;
- Особа, яка підписує акт з боку контрагента;
- Співробітник, який підписує акт з боку організації.
Після натискання на кнопку «Друк» створюється друкована форма акта звірки. Форма заповнюється за замовчуванням з боку організації. Робити акт звірки в 1С таким способом дуже зручно, якщо вам невідомі вихідні дані.