Програма «1С: Бухгалтерія» дозволяє не тільки вести облік всієї господарської діяльності підприємства, але і формувати звіти для контролюючих органів і пенсійного фонду. Щоб скористатися автоматичним формуванням звітів, всі необхідні дані повинні бути внесені у відповідні таблиці.
Інструкція
- Перевірте точність даних про організацію (всі коди та реєстраційний номер в ПФР), сама організація ПФР має бути присутня у довіднику контрагентів. Кожен із співробітників організації повинен мати заповнену картку з зазначенням: ім’я, номер страхового свідоцтва ПФР і паспортні дані.
- Заповніть дані з кадрових переміщень: прийом на роботу в організацію та звільнення, робота за договорами, відомості про інвалідність і відпустках по вагітності, інформація про особливі періодах стажу співробітників. Мають бути оформлені всі лікарняні листи.
- Налаштуйте види розрахунків по ПФР. Мають бути налаштовані основні нарахування організацій, вид стажу, значення програми тимчасова непрацездатність, а також відпустку без збереження зарплати, декрет, діти. Внесіть інформацію про нараховані, а також всіх сплачених страхових виплат на обов’язкове пенсійне страхування та про сплату страхових внесків на страхову й накопичувальну частину пенсії.
- Щоб сформувати персоніфікований звіт в ПФР, зайдіть в обробку «Підготовка даних для ПФР». Дане вікно можна включити через пункт меню «Звіти», розділ «Спеціалізовані». Заповніть поля звіту, вибравши необхідні дані для заповнення. Збережіть звіт на жорсткий диск у вигляді окремого документа, натиснувши на кнопку «В файл».
- Якщо при формуванні звіту з’являються помилки, перевірте правильність заповнення всіх даних, які стосуються персоніфікованого обліку. Програма «1С: Бухгалтерія» докладно виводить опис помилок. Однак для здійснення повноцінної роботи в базі даних, вам потрібно усунути всі помилки, перш ніж зберігати звіт у файл. В інтернеті також є спеціальні курси навчання для даного програмного забезпечення.