Красиво і правильно знятий інтер’єр може стати в нагоді в портфоліо як початківцю, так і професійному фотографу. Головними секретами вдалого знімка в цьому жанрі є, по-перше, вміння поставити грамотно світло, по-друге, вибрати вдалу композицію і, по-третє, створити по-справжньому привабливу і затишну атмосферу в знімається приміщенні. Особливу складністю представляє вміння правильно сфотографувати вікна в приміщенні, тому що фотографу доведеться «боротися» зі світлом, що падає зовні.
Вам знадобиться
- Фотоапарат;
- Ширококутний об’єктив;
- Штатив;
Інструкція
- Використовуйте ширококутний об’єктив. Він буде корисний у тому випадку, якщо ви знімаєте усередині невеликого приміщення, і можливості кадрування обмежені. Ширококутна оптика візуально розширює простір, так що ви спокійно зможете знімати навіть у самих вузьких приміщеннях. Такий тип оптики підійде для зйомки архітектурних об’єктів, інтер’єрів, у тому числі і вікон.
- Використовуйте спалах. Краще всього, якщо це буде зовнішній спалах. Вона підсвітить інтер’єр всередині і об’єкти, що знаходяться на першому плані перед вікном (стіл, стільці, стіни, батареї, люди) не потраплять в темряву через падаючого зовні світла.
- Шукайте потрібний ракурс. Пересувайтеся щодо об’єкту зйомки (в даному випадку вікна), поки не знайдете саме вдале положення. Світло з вікна повинен падати трохи збоку, щоб не засвічувати знімок повністю. Знайдіть саме вдале положення і тільки потім знімайте.
Особливо ефектно виглядатиме знімок, на якому західні або світанковий світло сонця падає трохи збоку, заливаючи простір кімнати, але не засвічуючи його повністю. - Використовуйте штатив для зйомки. Цей інструмент звільнить вам руки, і ви спокійно зможете робити композиційні коригування або додавати до інтер’єру різні предмети, без необхідності постійно регулювати композицію та експозицію. Обіграйте ефект відображення різних предметів інтер’єру у віконному склі.
- Слідкуйте за балансом білого. Не допускайте блакитних знімків. Цей дефект можна поправити в Photoshop, але краще відразу створювати якісний знімок, ніж потім переробляти його в програмі. Спробуйте знімати в різний час доби. Вам вдасться зняти ранкове сонце, синій вечір і т.д. Використовуйте відповідне освітлення в приміщенні.
Для вечірнього інтер’єру використовуйте теплі відтінки світла в приміщенні, м’яке світло. Для денних — розсіяне холодне освітлення.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Не знімайте вікна «в лоб», шукайте цікаві бічні ракурси. Це зробить знімок більш об’ємним і позбавить вас від неприємних Пересвіту.
Корисні поради
Якщо поруч з вікном стоїть стіл, поставте на нього вазу з квітами, коробку з печивом і самовар, підберіть скатертину яскравого відтінку. Урізноманітніть знімається інтер’єр цікавими деталями і фарбами.