Щоб швидко і легко вивчити вірш, потрібно визначити, який вид пам’яті у вас найбільш розвинений — зорова або слухова. В залежності від цього і вибирається спосіб заучування поезії.
Інструкція
- Визначте, який вид пам’яті найбільш розвинений саме у вас. Якщо ви добре запам’ятовуєте особи і пам’ятайте, як виглядали сторінки у вашому букварі — значить, ви візуал. Тобто володієте розвиненою зоровою пам’яттю. Якщо згадуючи знайомих, ви в першу чергу уявляєте їх голос, і лише потім виникає картинка — значить, у вас розвинена слухова пам’ять. У чистому вигляді аудіали або візуали зустрічаються вкрай рідко. Тому не обмежуйтеся лише одним способом заучування, змішуйте їх.
- Якщо ваша слухова пам’ять розвинена краще зорової, почніть заучування з читання вголос. Можна записати свій голос на диктофон або попросити приятеля почитати вам потрібні рядки. Прослухайте звучання голосу кілька разів.
- Візуалу краще декілька раз переглянути текст, немов «сфотографувати» його. І в процесі заучування подумки представляти цю сторінку. Можна переписати вірш на лист паперу, при цьому підключиться і моторна пам’ять. Важливо після цього вчити вірш саме з цього, написаного вами листа, запам’ятовувати, як виглядають букви і окремі слова.
- Найефективніше заучувати вірш «методом піраміди», тобто поступово збільшувати розмір заучиваемого з повторенням вищестоящих рядків. Наприклад, спочатку читаєте перший рядок, потім повторюєте її по пам’яті вголос. Потім читаєте другий рядок і проговорює разом з першою. Потім читаєте третю і по пам’яті повторюєте разом з першою і другою.
- Постарайтеся вчити вірш не механічно, а вдумуючись в сенс рядків. Можна підключити й емоційну або образно-чуттєву пам’ять. Для цього кожен рядок або абзац повинна відобразитися у вашій пам’яті у вигляді якогось образу. Або викликати в вас певну емоцію.
- В кінці заучування ще раз перечитайте вірш. Зверніть увагу, чи правильно ви вивчили форму і час слів.