Можна швидко побудувати теплий і затишний будиночок, використовуючи сучасні методи будівництва. Щоб вибрати відповідну конструкцію, слід дізнатися всі особливості матеріалів, з якого зводяться будову.
Інструкція
- Виберіть тип будови
Для швидкого будівництва будинків використовуються збірні конструкції, виконані за різної технології: на основі каркасів, сендвіч-панелей і дерев’яних щитів. Наприклад, перші заповнюються утеплювача і обшиваються дошками або вагонкою, а стіни щитового будинку зводяться з готових багатошарових панелей. Але всі типи збірних будинків з’єднуються в єдину конструкцію тільки на місці будівництва.
- Зробіть фундамент
Оскільки конструкція збірного будинку легка, для неї недоцільно робити потужний фундамент. Можна зробити столбчатую або пальових основу будинку. Щоб захистити будівлю від деформації при промерзанні грунту, залийте пальово-стовпчастий фундамент до глибини максимального промерзання грунту.
- Зберіть каркасний будинок
Стіни такої будови виконуються з дерев’яних, залізобетонних або металевих каркасів. Поставте на фундамент каркас з бруса і обшийте його з двох сторін. Заповніть порожній простір теплоізоляційним матеріалом. Застосовують для цього різні матеріали: тирса, деревноволокнисту плиту, мінеральну вату, шлак, гравій. Виберіть для утеплення мінеральну вату — легкий, екологічно чистий і негорючий матеріал. Після заповнення простінків приступайте до обробки приміщення. Із зовнішнього боку зашейте каркас вологостійкими плитами і облицюйте штукатуркою або сайдингом.
- Зробіть щитової будиночок
Зберіть будинок з готових дерев’яних щитів — дощатого каркаса, заповненого різними матеріалами і обшитого вагонкою. При заводському виробництві всі дерев’яні деталі висушені, покриті антисептиком, підготовлені до фарбування і не потребують додаткової обробки. Якщо ви маєте намір обробити зовнішні поверхні будинку, використовуйте сучасний матеріал: сайдинг — він ненадовго затягне будівництво, але забезпечить додатковий захист будови від холоду і вітру.
- Використовуйте композитні конструкції
Зупиніть свою увагу на сендвіч-панелях — тришарової стінової конструкції з оцинкованих листів, між якими знаходиться шар утеплювача. Завдяки невеликій вазі, будова з цього матеріалу не вимагає потужного фундаменту. Можна підібрати колір панелей на смак — вони не потребують додаткової обробки. Крім того, застосування сендвіч-панелей гарантує не тільки високу швидкість будівництва, але і тепло в будинку.
Зверніть увагу
Уточніть наповнення дерев’яного щита. У ньому повинні бути шари з мінеральної (базальтової) вати і гідроізоляційної плівки, які забезпечать теплоізоляцію стін і її захист впливу вологи.
Корисні поради
При монтажі каркаса перевіряйте дотримання вертикалей і горизонталей конструкції — від цього залежить якість складання вашого будинку.