Одним з найбільш легких і швидких є монтаж каркасного гаража. Однак, щоб заощадити свій час, гроші та сили, слід підійти до цього процесу з усією відповідальністю, попередньо розрахувавши нюанси майбутньої забудови.
Вам знадобиться
— металопрофіль
- Саморізи
- Болти
- Дриль
- Рулетка
- Ножиці по металу
- Бетонна плита
- Пісок
- Гравій
- Сайдинг
Інструкція
- Кожен з етапів зведення каркасного будови займає від одного до трьох днів. Окремі елементи, покрівельні та фасадні матеріали з’єднуються між собою за допомогою болтів і саморезов. Крім того, монтаж каркасного гаража не залежить від умов погоди і може проводитися в будь-який час року. Для цієї роботи буде достатньо команди з чотирьох або двох чоловік.
- Для систематичного контролю за станом автомобіля і його обслуговування виготовте оглядову яму. Якщо дозволяє площа, розташуйте її так, щоб у машини була робоча (над ямою) зона та зона відпочинку (без ями). Дана конструкція дозволить вберегти авто від дії вологи, що виходить з ніші, і, отже, від швидкої корозії днища. Висота ями повинна бути на 15 см більше зростання автовласника. Довжина ями залежить від габаритів авто, ширина — від його марки і колісної бази. Для ремонту в гаражі різних видів автомашин зробіть ширину 0,75 — 0,8 метрів. Для гідроізоляції використовуйте бітумні матеріали або полімерні мембрани.
- Фундамент для каркасного гаража відрізняється від того, який закладають при будівництві капітальних блокових або цегляних гаражів. Перш за все, необхідно забезпечити тверде і рівну основу. Покладіть для цього на неглибоку піщано-гравійну подушку фундаментну плиту, спорудити стрічковий фундамент або влаштуйте заасфальтовану площадку.
- Після укладання та облаштування фундаменту приступайте до монтажу несучого каркаса. Він збирається з оцинкованих металевих профілів, нарізаних до потрібного розміру. Спочатку зберіть окремі частини каркаса майбутньої будови — кроквяні ферми і стіни. Потім з’єднайте їх в жорстку конструкцію. Не переживайте з приводу легкості елементів, які без праці при компонуванні піднімуть дві людини. Незважаючи на свою легкість, конструкція має високий ступінь міцності.
- Після надійної установки несучого каркаса займіться монтажем покрівлі. Використовуйте для цього профнастил або металочерепицю. Завдяки ідеально рівній поверхні встановлених раніше кроквяних ферм і великої площі покрівельних листів дана робота буде виконана без ускладнень і зайвих витрат часу.
- Почніть облаштовувати фасад. Спочатку встановіть по периметру листи профнастилу, а потім приступайте до роботи з обробним профілем. Після сайдинга встановіть додаткову вертикальну обрешітку, на неї — оздоблювальні профілі, і тільки потім зробіть кінцевий набір сайдинга.