При вивченні англійської мови важливо постійно поповнювати свій словниковий запас. Однак далеко не завжди людині, що вивчає іноземний, вдається швидко запам’ятовувати нові слова. Для того щоб не перетворити процес навчання в нескінченний, варто скористатися сучасними лінгвістичними методиками.
Інструкція
- Визначтеся, як саме ви сприймаєте інформацію. Як правило, люди діляться на аудіалів і візуалів, тобто тих, хто запам’ятовує сказане на слух, і тих, хто «зчитує» текст. Від виду вашого сприйняття буде залежати, який спосіб запам’ятовування нових слів англійською мовою краще застосувати.
- Використовуйте картки: на одній стороні пишіть слово по-англійськи, на іншій — переклад. Складіть картки з новими словами в стопку і перегортайте їх, раз по раз намагаючись все рідше заглядати на зворотний бік. Як варіант — пишіть слова з перекладом на стікерах і клейте їх до вертикальних поверхнях (наприклад, по краях монітора) так, щоб стікери весь час були перед очима.
- Слухайте аудіоуроки англійської, якщо вам легше сприймати нову інформацію на слух. Дивіться іноземні фільми в оригінальній озвучці з російськими субтитрами, щоб автоматично зіставляти виголошені на екрані фрази та їх переклад. На перших порах незамінними будуть мультфільми, в них простий і зрозумілий мову, слова проговорюються чітко і без акценту. Частіше включайте пісні англійською мовою, намагайтеся перекласти текст, а незнайомі слова шукайте в словнику.
- Використовуйте методику вивчення англійських слів за темами. Візьміть будь-яку, наприклад, «тварини» і випишіть зі словника всі слова, які відносяться до цієї теми. Коли вивчите весь список, виберете іншу тематику. Спочатку заучувати лише прості слова, поступово рухаючись до складних.
- Пам’ятайте, що англійська — це мова омонімів, в ньому більшість слів мають кілька значень, часто не пов’язаних один з одним. Намагайтеся, заучуючи нове слово, відразу дізнатися максимальну кількість його можливих значень. Так, слово wag в залежності від контексту може перекладатися як «жартівник», «помах», а в якості дієслова — «гойдатися» або «базікати».