Як скасувати судове рішення

Як скасувати судове рішення

Незаконне на ваш погляд рішення суду можна оскаржити. Законом передбачено два випадки для таких дій: оскарження рішення за нововиявленими обставинами та оскарження у порядку нагляду.

Вам знадобиться

- Наглядова скарга;
- Документи, що підтверджують судове рішення (завірені судами);
- Паспорт;
- Копії документів по слухання.

Інструкція

  1. Для скасування рішення суду напишіть наглядову скаргу. У ній вкажіть: найменування суду, до якого вона адресується; своє повне ім’я та адреса; ваше процесуальне становище (відповідач або позивач). Крім цього, вкажіть в документі імена беруть участь у справі, їх адреси, назва суду, який вже вказав цю справу і його рішення.
  2. Важливою частина наглядової скарги є вказівка ​​на допущену помилку. Тому вкажіть причину, по якій ви вважаєте дії суду неправомірними. Це може бути істотне порушення закону, повторний розгляд справи через нових показань або доказів, повторний розгляд справи в порядку нагляду, припинення виробництва над справою і т.д.
  3. Визначтеся, до якого з касаційних ухвал судів відноситься ваше оскарження (наприклад, до верховного суду республіки, крайовому або обласному суду, суду міст федерального значення, президії верховного суду і т.д.).
  4. Для початку слухання у справі зберіть копії документів, що посвідчують особу всіх що беруть участь у процесі осіб, та завірені судами копії всіх судових постанов по даній справі. Подайте скаргу в наглядову інстанцію і чекайте початку повторного слухання судового процесу.

Зверніть увагу

З 2008 р. порядок наглядових скарг зазнав істотних змін. Якщо раніше скарга могла бути подана протягом року з моменту вступу в силу рішення суду, то зараз цей термін дорівнює шести місяцям. Дотримуйтесь ці терміни, інакше домогтися скасування рішення буде неможливо.

Корисні поради

Пам’ятайте, що за нововиявленими обставинами повторно переглянути справу можна тим же судом, який прийняв підлягає оскарженню рішення.