Як складати дрова

Як складати дрова

Хоч і прийшов вік всесвітньої газифікації та електрифікації, але багато хто до цих пір обігрівають своє житло звичайними дровами і не тільки в глухих селах, а й у багатьох містах. До того ж банька, протоплениій березовими дровами, абсолютно не зрівняється за пару з газовим обігрівом. Щоб дров вистачило на всю довгу зиму російську їх потрібно вивезти, розпиляти, розколоти і скласти для зберігання. Правильно складені дровітні займають мало місця і надійно стоять, а дрова в них завжди сухі і легко спалахують.

Вам знадобиться

- Дерев’яні шпалери;
- Залізні труби;
- Цегла;
- Укривний матеріал.

Інструкція

  1. Правила складання дровітні залежать від того куди їх встановлюють. Найбільш простий варіант — це скласти всі дрова в дровянік. Вони перебуватимуть під навісом, що надійно захистить від дощу, а стіс буде підперта з усіх сторін.
  2. Незалежно від того які дрова треба складати — березові, соснові, осикові або інші, спочатку їх потрібно розпиляти, розколоти і залишити на сонці для повного висихання. Тому заготівлю дров краще проводити з весни. Якщо в стіс скласти непросушенние дрова, то висихаючи, вони дадуть усадку, що призведе до обвалу дровітні, як би щільно її не укладали.
  3. Якщо дрова складаються в дровянік з підлогою, то нічого додатково вниз дровітні стелити не потрібно. Якщо без підлоги, потрібно під кожну стіс постелити довгі шпалери, щоб дрова не насичувалися вологою, яка присутня в земляній підлозі.
  4. На самий низ укладаються рівні, довгі поліна. Всі наступні ряди лягають щільно один до одного. Тобто потрібно укладати окремо кожне поліно, а не валити навалом і потім розкладати, так щільною кладки не вийде.
  5. У дровянік можна скласти таку кількість дровітні, скільки необхідно і яка кількість може поміститися. Кожну наступну стіс слід починати, трохи відступивши від попередньої з невеликим нахилом у бік вже встановлених дров.
  6. Якщо дрова складаються на відкритому просторі, де немає стін, з боків необхідно встановити дерев’яні шпалери або залізні труби, вниз постелити шпалери, дошки або червона цегла в один ряд.
  7. Кладка виробляється також як і в дровяніке. Але з боків робиться зв’язує сітка з рівних дров. Для її встановлення слід один ряд укласти уздовж, інший поперек. Після того як всі дрова складені, дровітні потрібно зверху накрити для захисту від дощу.
  8. Також існує спосіб укладання стогом. Для цього потрібно викласти широкий низ кругом, щільно укладаючи поліна і по колу ж починати всю кладку. Кожен наступний ряд слід складати з напуском на вже складений ряд. Але такий спосіб використовується рідко через те що займає багато місця і через ненадійність укладання.