Планування допомагає структурувати і систематизувати будь-який рід діяльності. Що стосується психолога, складання плану роботи дозволяє дотримуватися власного ритму роботи і не заплутатися в клієнтському складі.
Інструкція
- Перш ніж приступити до складання плану, проведіть дослідження і діагностичні заходи, щоб представити повну картину того, з чим доведеться працювати.
- При складанні плану врахуйте, що профіль діяльності повинен збігатися з пунктами плану роботи.
- Зверніть увагу, що повне планування психолога містить: перспективний план на рік, загальний календарний план на місяць, щотижневі робочі плани, щоденний план поточної діяльності.
- Перш ніж почати складати план, визначтеся з метою роботи. Як правило, основна мета діяльності психолога полягає у створенні оптимальних умов для забезпечення стійкої тенденції до збереження та / або корекції психологічного здоров’я кожного із суб’єктів виробничого, виховного або освітнього процесу. Ще одна мета — забезпечення батьків, учнів, співробітників корисною та дієвою додатковою інформацією.
- Поставте завдання своєї діяльності.
- Складіть календарний план роботи. Для цього визначитеся, які роботи, з ким і в якому місці будете проводити протягом місяця. Відобразіть в плані, які ресурси будете використовувати, уточніть час проведення робіт. При необхідності будьте готові надати керівництву детальний опис робочих моментів.
- Складаючи список планованих заходів, врахуйте, що ви повинні діяти лише в рамках професійної компетенції.
Зверніть увагу
Складання точного, послідовного плану роботи допоможе уникнути різних непорозумінь на роботі і грамотно впоратися з безліччю виникаючих питань. Завдяки щоденній заповнення журналів та ведення документації, уникнете авралів наприкінці місяця.
Корисні поради
У всіх подробицях вивчіть професійний етичний кодекс, тому що саме психологи в силу специфіки функціональних обов’язків стикаються з рішенням етичних питань у кілька разів частіше, ніж представники інших професій.