Як скласти акт затоплення квартири

Як скласти акт затоплення квартири

Мешканці багатоквартирних будинків часто є як винуватцями затоплення нижчерозташованими квартир, так і постраждалими від затоплення сусідів, розташованих вище. Якщо не вдається домовитися про відшкодування шкоди «по-сусідськи», мешканці звертаються до суду, який встановлює причину затоплення, винних та суму збитків для відшкодування потерпілій стороні. Одним з основних документів при подачі позовної заяви до суду є акт про затоплення, завірений і підписаний свідками.

Інструкція

  1. Акт про затоплення квартири повинен бути складений як можна швидше із залученням технічного фахівця керуючої організації будинку для огляду приміщення, оцінки збитку і визначення причини протікання. Навіть якщо сусід зверху не проти відшкодування збитку варто скласти акт, тому що у разі подальшої відмови винного від зобов’язань, у вас залишиться документ, що підтверджує факт затоплення.
  2. Акт затоплення може бути складений у вільній формі. Для його складання слід запросити представника винної сторони, техніка від керуючої організації, як вже було сказано вище, сусідів, щоб засвідчити акт. У шапці акта вкажіть адресу затопленої квартири, дані власника, розміри квартири.
  3. Далі детально опишіть обсяг затопленого приміщення, зафіксуйте факт пошкодження майна, докладно опишіть збиток, нанесений затопленням. Складіть дефектну відомість зіпсованого майна із зазначенням марок і моделей побутової техніки та інших ідентифікаційних ознак зіпсованих предметів.
  4. Опишіть, що стало безпосередньою причиною затоплення вашої квартири. Це потрібно для визначення винуватця події, який визначається відповідно до Цивільного і Житловим Кодексами РФ і Правилами утримання спільного майна в багатоквартирному будинку (Постанова Уряду РФ N 491 від 13 серпня 2006 р. N 491). Обов’язково зазначте, що саме через обставин, викладених у пункті 3, сталося затоплення вашої квартири.
  5. Акт повинні підписати всі присутні при його складанні. Підписи повинні бути розшифровані, попросіть проставити номери контактних телефонів. У разі відмови від підписання в акті робиться відповідний запис. На акті повинна бути печатка керуючої організації вашого будинку. Акт повинен зберігатися у вас до тих пір, поки не буде відшкодований весь збиток від затоплення.