Договором комісії є договір, за яким одна сторона (комісіонер) бере на себе обов’язок вчинити один або кілька правочинів від свого імені, або від імені другої сторони (комітента). По угодах, укладених комісіонером з третьою особою, останній набуває права і обов’язки, хоча б і комітент названий у ній стороною і вступив у відносини з третьою особою.
Інструкція
- Першим кроком, який веде до укладення договору комісії, буде узгодження всіх обов’язкових умов договору. Істотною умовою будь-якого договору є його предмет. В даному випадку цим предметом є угоди, зроблені комісіонером в інтересах комітента. Також у договорі може бути вказана територія його виконання, може бути прописано зобов’язання комітента не укладати аналогічні договори з третіми особами.
- Важливою умовою є строк дії договору. Договір комісії може бути укладений як на визначений термін, так і безстроково. Комітент може в будь-який час розірвати договір і скасувати своє доручення. У цьому випадку комісіонеру повинні бути відшкодовані всі збитки, що виникли у зв’язку з виконанням договору.
- Також важливим вважається врегулювання пункту про оплату. Порядок, умови і строки внесення плати визначаються сторонами в договорі. У випадку, коли цей розмір не визначено, вважається, що встановлений порядок, умови та строки, зазвичай застосовуються при виконанні аналогічного роду послуг.
- Після врегулювання всіх цікавлять умов сміливо укладайте договір. Даний вид договору укладається у письмовій формі шляхом складання документа, який підписується сторонами.
Зверніть увагу
Комісіонер може відступати від умов укладеного договору лише в тому випадку, коли це відступ здійснюється в інтересах комісіонера. Про відступ від умов комісіонер повинен повідомити завчасно.
Корисні поради
При укладанні договору комісіонер може дати додаткові гарантії того, що укладається ним в інтересах комітента угода буде виконана (делькредере). У разі давання таких гарантій, комісіонер має право на додаткову винагороду.