Коли працівник виконує регулярну і оплачувану роботу, крім основної, у вільний час — це характеризується законом як робота за сумісництвом. Трудовий договір за сумісництвом може бути укладений працівником з необмеженим числом роботодавців.
Вам знадобиться
— паспорт працівника;
- ІПН;
- СНІЛС.
Інструкція
- Сумісництво буває внутрішнім, коли працівник виконує свої основні обов’язки і працює за сумісництвом у одного роботодавця, і зовнішнім — коли трудові обов’язки виконуються у різних роботодавців. У будь-якому з цих випадків необхідно укладати трудовий договір.
- Особливості укладення трудового договору із сумісником передбачені ст.282-288 ТК РФ. Сторонами договору є роботодавець і працівник. Встановлений робочий час, прописане в договорі із сумісником, не повинно бути більше половини норми робочого часу за 1 місяць, згідно виробничого календаря, і не більше 4 годин на день. Відпустка за договором сумісництва надається одночасно з відпусткою на основній роботі.
- Вкажіть в договорі оплату праці, вона встановлюється пропорційно відпрацьованому часу або на інших визначених у договорі умовах.
- Договір повинен містити П.І.Б. працівника та найменування роботодавця, паспортні дані, дату і місце укладення договору, місце роботи (структурний підрозділ), трудові функції, дату початку роботи і дату закінчення (якщо укладається строковий договір). Можете вказати додаткові умови, але вони не Дольний суперечити законодавству та погіршувати становище працівника.
- Трудовий договір з сумісником ви можете розірвати у разі прийняття працівника, для якого ця робота буде основною. В цьому випадку попередьте співробітника за 2 тижні до розірвання договору. Також розірвання можливо з будь-яких підстав, встановлених для працівників, які уклали основний договір.
Зверніть увагу
Про роботу за сумісництвом можна внести запис у трудову книжку, вона вноситься за місцем основної роботи. Для цього потрібно надати підтверджуючий документ, наприклад, довідку з місця роботи за сумісництвом та копію наказу про прийом.
Корисні поради
За законом не допускається робота за сумісництвом для осіб віком до 18 років; працівників шкідливих і небезпечних, важких умов праці. Для керівників організації допускається сумісництво тільки з дозволу уповноваженого органу юридичної особи або власника.