Для успішного планування вагітності важливо правильно визначити сприятливі дні. З різноманіття способів найдоступнішим і раніше залишається спосіб, пов’язаний з побудовою графіка базальної температури. Він не вимагає спеціальної підготовки і може використовуватися будь-якою жінкою в домашніх умовах.
Вам знадобиться
- Аркуш паперу в клітинку;
- Олівець;
- Медичний термометр.
Інструкція
- Базальної називається температура тіла в спокійному стані. На неї не впливають зовнішні фактори, такі як стрес або погодні умови. Саме тому вона відображає об’єктивний стан організму і репродуктивної системи зокрема. Температурний графік допомагає запідозрити або виключити проблеми, що дуже важливо при плануванні вагітності.
- Вимірюйте температуру щоранку, починаючи з першого дня менструального циклу (тобто з дня появи менструальних виділень). Використовуйте для цього персональний чистий термометр. Найбільш інформативними є свідчення, отримані в результаті ректального вимірювання температури.
- З вечора приготуйте чистий градусник. Не має значення, ртутний він чи електронний. Важливо лише те, щоб прилад був одним і тим же протягом усього циклу.
Якщо ви використовуєте ртутний термометр, струсіть попередні показання до позначки 34-34,5 градуса. - Відразу після пробудження введіть приготований градусник в задній отвір. Якщо ви використовуєте електронний термометр, проводите вимірювання до появи звукового сигналу. Традиційний ртутний градусник тримаєте не менше трьох хвилин.
- Витягніть термометр і занесіть отримане показання в графік. Щодня сполучайте сусідні точки. Незначне коливання температур в межах однієї фази циклу допускається, головне, щоб не було великого розкиду температурних значень.
- У першій фазі циклу температура повинна бути нижче 37 градусів. У більшості жінок середнє показання навіть нижче — на рівні 36,5-36,6 градусів. Овуляцію на графіку видно по западіння температури. У день дозрівання яйцеклітини вона становить 36,2-36,4 градуса.
Друга фаза характеризується високими температурними значеннями (37 градусів і вище). В ідеалі різниця середніх температур до і після овуляції повинна становити не менше 0,4 градусів.
Зверніть увагу
Якщо вам нездужає, ви застуджені чи маєте хронічні захворювання сечовивідних шляхів, показання графіка будуть недостовірними. Також вимір не має сенсу, якщо вночі ви вставали в туалет або просто переверталися від безсоння.