Кожна людина віком за вісімнадцять з власного досвіду знає, що таке іспит. Але шкільний іспит — це ще півбіди. Тут людина вчиться досить багато часу, тому звикає до вчителів, а ті, в свою чергу, — до учнів. І, можливо, нададуть на іспиті деяке послаблення або допомогу. Але тепер, з приходом в нашу країну Єдиного державного іспиту, все змінюється. І замість живого спілкування з людиною з комісії ми змушені замальовувати кружечки в тестах.
Інструкція
- З якихось невідомих причин більшість учнів вважає суспільствознавство найлегшим і не заслуговує на увагу предметом. Відношення складається таким чином, що «предмет простий — можна не готуватися — і так здамо».
- Насправді це є найсерйозніша помилка. Згадаймо філософію східних бойових мистецтв, коли майстри кажуть: «Ніколи ні варто недооцінювати свого супротивника». В даному випадку іспит — це противник, якого краще переоцінити, і значно краще підготуватися.
- Але, глянувши з іншого боку, розумієш, що суспільствознавство — такий же предмет, як і всі інші. Отже, нічого надприродного тут немає. Для успішної здачі іспиту потрібно лише певна підготовка і впевненість у своїх силах.
- Готуватися варто починати приблизно за півроку чи рік до іспиту. Людський мозок влаштований таким чином, що інформація, сприйнята колись у минулому, значно краще засвоюється і легше витягується, ніж та, що прочитана пару годин тому.
- Як писав Джон Кехо в книзі «Підсвідомість може все», інформація, яку мозок сприймав в перебігу життя, нікуди не зникає. Навіть якщо людина не пам’ятає чогось, це не означає, що цього немає. Основна частина сприйнятого матеріалу відкладається в підсвідомості. А в потрібний момент мозок може підняти це спогад. Але впевненості в тому, що це правильна відповідь, не буде. Буде чітке розуміння, що проявляються не знання, а інтуїція. Але це лише ненав’язлива робота підсвідомості, яка допомагає знайти правильну відповідь у різних питаннях.
- Що ж стосується безпосередньо самого іспиту, то за день до нього краще не завантажувати мозок нічим зайвим, а просто відпочити. Перевантаження інформацією та хвилювання перед відповідальним днем можуть привести до стресу, а це не найкраще, що може бути. Тому самий правильний варіант — це відпочити і виспатися.
- Ну а якщо людина забобонний, можна дотриматися стару студентську традицію: опівночі крикнути на весь голос «ХАЛЯВА Ловися». І у відповідальний момент удача безумовно буде з вами.