У правилах листування на англійській мові є свої тонкощі і нюанси. І якщо в особистому листі правилами можна знехтувати, то для ділової папери це неприпустимо. Тому для письмового спілкування з колегами та партнерами за кордоном варто вивчити структуру листа англійською.
Інструкція
- Адреси
У правому верхньому кутку напишіть свою адресу за міжнародними стандартами, тобто починаючи з вулиці, номера будинку та квартири (офісу), потім вкажіть місто, район, поштовий індекс і країну. Нижче поставте дату повністю. Через пару порожніх рядків приведіть адресу одержувача листа в такому ж порядку. У британських адресах номер будинку традиційно ставиться перед назвою вулиці (допустимі обидва варіанти). - Звернення і вступна фраза
Якщо адресат листа вам невідомий, напишіть Dear Sir / Madam, в інших випадках вживайте Dear Mr. / Mrs. Smith (в рамках формального стилю) або Dear David (якщо одержувач листа вам добре знайомий). Після звернення поставте кому, вступну фразу почніть з нового рядка з маленької літери. У першому рядку вам потрібно вказати причину свого звернення: відповідь на запит, нагадування, прохання і т.д. - В основній частині коротко і точно викладіть мета послання: обговорити деталі домовленості, нагадати про терміни поставки / оплати, надати прайс-лист, зробити замовлення і так далі. У цьому пункті можуть використовуватися такі кліше:
I am writing to inform you that — Пишу вам з метою проінформувати, що …
Enclosed is — До листа додається …
Please contact me — Будь ласка, зв’яжіться зі мною …
I look forward to your reply / further cooperation — З надійної на ваш швидку відповідь / на подальшу співпрацю …
Thank you for your answer — Дякую за вашу відповідь.
- У кінці листа вживайте форму ввічливості:
Yours Faithfully — З повагою …
Sincerely — Моє шанування …
Best regards — З найкращими побажаннями …
Поставте кому і з нового рядка напишіть своє ім’я. У паперовому листі залиште місце для власноручного підпису.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Не переживайте через те, що ви пишете листа занадто простою мовою. Краще пожертвувати стилістичними красотами, ніж опинитися незрозумілим. Особливо обережно використовуйте класичні епістолярні кліше, коли спілкуєтеся з людьми, для яких англійська не рідна мова. У цьому випадку чим простіше, тим краще.
Корисні поради
Якщо ви відправляєте одному і тому ж адресату не перший лист за день, як звернення пишіть просто ім’я:
David, .. (Не потрібно щоразу вітати одержувача).