Позовна заява до суду не має стандартного зразка. Але гарною підмогою при складанні цього документа послужать приклади позовів за аналогічними позовів, які в більшості випадків можна знайти в інтернеті або спеціальної юридичної літератури. У кожному разі в ньому потрібно відобразити ряд обов’язкових моментів.
Вам знадобиться
- Комп’ютер;
- Принтер;
- Папір;
- Авторучка;
- Зразки позовів за аналогічними позовів (по можливості);
- Тексти діючих нормативних актів залежно від ситуації.
Інструкція
- Перш ніж приступати до складання позову, визначте суд, до якого його необхідно подавати. У більшості випадків це робиться за місцем знаходження відповідача — юридичної особи та місця проживання фізичної. Але в деяких можна подати позов за місцем проживання або перебування позивача.
Вкажіть у правому верхньому куті заяви суд, до якого звертаєтесь, повна назва або прізвище, ім’я та по батькові позивача та його адресу і ті ж дані про відповідача, при необхідності — співвідповідача.
Озаглавьте документ «позовну заяву», розмістіть заголовок по центру рядка. - Викладіть обставини інциденту: що саме сталося, де і коли, ким вчинені оскаржувані вами дії, що саме зроблено, яким положенням чинного законодавства вони суперечать, які ваші права порушують і з яких положень законодавства випливають ці права.
Наведіть також докази, на які спираєтеся (документи, аудіо-та відеозаписи тощо), при необхідності викликати свідків, напишіть, хто саме може виступити в цій якості. Заявіть клопотання про виклик їх до суду і вкажіть, як можна зв’язатися (поштова адреса для направлення повістки) з кожним із них. - Викладіть, про що просите суд, аргументуючи кожен пункт положеннями чинного законодавства.
- Наведіть перелік усіх документів, що додаються: письмові докази, розрахунок суми позову, квитанцію про оплату держмита та ін
Роздрукуйте та підпишіть заяву, прикладіть до нього необхідні документи і в прийомні години віднесіть до суду.