Позбавити одного або відразу двох батьків батьківських прав на дитину іноді буває мірою більше необхідною. Але зробити це просто за чиїмось бажанням неможливо. Адже справи подібного роду розглядаються в суді. У зв’язку з цим на першому етапі необхідно правильно оформити позовну заяву.
Інструкція
- У верхньому куті аркуша (краще в правом) вкажіть назву того судового органу, куди ви збираєтеся звернутися із заявою. Наприклад, Нікулінський районний суд, м. Москви. Далі продовжуйте традиційне оформлення шапки. Напишіть, від кого подається заява. Оформляється це так: Позивач (-іца): прізвище, ім’я, по батькові (повністю). Після вкажіть свою повну адресу проживання разом з поштовим індексом. Далі напишіть, кому ви цей позов пред’являєте. Відповідач (-ця): прізвище, ім’я, по батькові (також повністю) та адресу місця проживання теж з індексом. Вкажіть тут і третіх осіб — як правило, це органи опіки, які разом з вами займаються питанням позбавлення відповідача батьківських прав.
- Тепер посередині аркуша напишіть: «Позовна заява про позбавлення батьківських прав». Поряд у дужках вкажіть статтю, за якою ви збираєтеся позбавити прав. Зазвичай такі питання вирішуються, відповідно до статей 69-70 Сімейного кодексу Російської Федерації.
- У тексті позову детально розпишіть суть ваших претензій до відповідача (-це). Наприклад: «Незважаючи на рішення мирового суду, виданого при розлученні, батько не хоче виплачувати аліменти». Або: «несумлінно ставляться до своїх батьківських обов’язків». А, можливо, він є соціально небезпечною особою (алкоголіком, наркоманом чи психічно неврівноваженою людиною). Після докладного перерахування причин, по яких ви хочете позбавити другого батька прав на дитину, в кінці позову так і напишіть: «Прошу суд позбавити відповідача батьківських прав відносно моєї дитини (прізвище, ім’я, по батькові та дата народження повністю)».
- Щоб ваші слова не виглядали порожнім звуком, зберіть докази. Це можуть показання свідків, фото-та відеоматеріали, аудіозаписи, письмові погрози і т.д. Якщо стосовно вашого колишнього чоловіка (-ги) є раніше винесені постанови суду по КК РФ або КоАП РФ, то не забудьте і про них теж. Оформіть все в письмовому вигляді, зніміть копії і зробіть додаток до свого позову. Обов’язково до позову прикладіть лист з описом, що входить в цю програму. Це необхідно, щоб документи не загубилися, а суд міг швидше орієнтуватися в ваших паперах.
- Також зберіть листи від опіки, їх рекомендації і побажання. Все це також прикладіть до вашого заявою.
- Підпишіть свій позов, проставте дату і сміливо подавайте його в компетентні органи. Там вам призначать дату засідання. І якщо суд визнає ваші аргументи переконливими, він обов’язково винесе рішення на вашу користь.