Ваш чоловік не бажає визнавати свою дитину? У такому випадку ви можете подати до суду заяву на встановлення батьківства щодо стягнення аліментів. Врахуйте, що текст у форму заяви пишуть тільки друкованими літерами.
Інструкція
- Напишіть у правому верхньому кутку, куди саме документ направляється, і хто є його автором. При цьому в верхньому рядку вкажіть: «В (найменування суду)», а на наступному рядку: «Позивач: (ваше ім’я, прізвище, по батькові, дата народження)». Нижче напишіть вашу адресу, а ще нижче: «Відповідач: (дані вашого батька дитини)», і адресу, де він проживає.
- Відступіть рядок і в центрі напишіть назву документа. У вашому випадку він називається «Позовна заява про встановлення батьківства».
- Нижче з абзацу пишіть заяву приблизно такого змісту: «З відповідачем (повне ім’я та дата народження батька вашої дитини) я полягала у фактичних шлюбних відносинах (якщо ви були одружені) з (вказуєте число, місяць, рік укладення шлюбу) по (число, місяць, рік розірвання шлюбу) ».
- Відступіть рядок і пишіть: «(повна дата народження вашої дитини) я народила (доньку чи сина) (прізвище, ім’я та по батькові дитини)». З нового рядка: «Відповідач є (його або її) батьком, але заяву про реєстрацію батьківства до органів РАГСу, яке підтверджується доказами, подавати відмовляється».
- Далі в стовпчик перерахуйте всі достатні і необхідні для суду докази, що підтверджують факт того, що відповідач батько вашої дитини. Якщо з відповідачем ви були в шлюбі або перебуваєте в ньому, підтвердіть факт вашого спільного проживання та ведення спільного господарства. До заяви додайте свідоцтво про укладення шлюбу, особисті фотографії, листи, в яких підтверджується факт батьківства, показання свідків.
Корисні поради
Головний доказ батьківства — це позитивний результат експертизи ДНК. Можливо, в ході судового розгляду одна зі сторін (позивачка або відповідач) буде клопотатися про її проведення. Врахуйте, що ця процедура дорога, вона доступна не кожному. Сторона, порушує клопотання про проведення експертизи, оплачує процедуру. Наприклад, якщо клопочеться позивачка, то вона ж і оплачує процедуру. Але якщо експертиза покаже, що батьком є відповідач, судом буде винесено рішення про те, щоб він повернув позивачці витрачені на процедуру грошові кошти.