Як скласти правильну дієту

Як скласти правильну дієту

Якщо ви застосовуєте дієту, і у вас виникає постійне відчуття голоду, а худнути тіло не збирається, значить, ви керуєтеся неефективними методами. Однакових людей на планеті не існує, тому для кожної людини потрібно складати власний раціон для схуднення.

Інструкція

  1. Ретельно підійдіть до складання дієти, щоб вона не завдала шкоди вашому здоров’ю. Вона повинна включати продукти: м’ясні і молочні продукти, зі зниженою жирністю, крупи, овочі, фрукти, рослинні масла. Продукти мають бути натуральними.
  2. Складіть дієту з традиційних для вашого регіону продуктів. Екзотичних продуктів відведіть другорядну роль. Враховуйте сезонність продуктів харчування.
  3. Керуйтеся при складанні дієти, різноманітністю і своїми смаковими уподобаннями, для того, щоб не допустити зривів і не від’їдатися після завершення дієти. При складанні дієти врахуйте свій вік, вага, тип конституції, рід занять, клімат.
  4. Просчітатайте, щоб дієта містила 1200 ккал для жінок та 1500 ккал для чоловіків. Зниження калорійності їжі приводить до зниження обміну речовин, а це провокує набір ваги після закінчення дієти.
  5. Збалансуйте своє харчування, щоб у ній були присутні всі необхідні речовини — білки, вуглеводи, жири, вітаміни, клітковина. Білки регулюють обмінні процеси, відповідають за стан шкіри і волосся, м’язів, працездатність мозку. Без жиру не засвоюються вітаміни. Клітковина надає відчуття ситості після харчування.
  6. Включіть в свою дієту воду. Стакан води до їжі нормалізує травлення і обмін речовин. Випивайте її з розрахунку 30 мілілітрів на 1 кг ваги.
  7. Переконайте себе харчуватися правильно і смачно після завершення дієти. Страви мають бути свіжоприготовленими, тушкованими або вареними.
  8. Поєднуйте дотримання дієти з фізичною активністю. Займайтеся спортом, танцями, здійснюйте прогулянки, робіть вранці гімнастику, так ви розвинете звичку вести здоровий і правильний спосіб життя.
  9. Розрахувати правильну дієту, не будучи дієтологом, є важким завданням. Можна керуватися готовими дієтами, але в ідеалі, для отримання стійкого ефекту краще звернутися до фахівця.
  10. Пам’ятайте, що існують вікові періоди, коли протипоказано сідати на дієту — дівчатам, у яких формується менструальний цикл, жінкам у перед клімактеричному періоді, а також вагітним і годуючим мамам. Людина, що бажає харчуватися по дієті, обов’язково повинен бути здоровий.