Семінар — один з методів додаткового навчання, що широко використовується в бізнес-співтоваристві. Найчастіше, під час дводенного семінару слухачі здобувають більше знань, ніж за 2 тижні навчання на курсах. Якість цих знань, а також ступінь їх засвоєння в чому залежить від того, як складено семінар.
Вам знадобиться
- Тема;
- Комп’ютер.
Інструкція
- Знайдіть тему, однаково цікаву потенційним слухачам і знайому вам. Якщо ви в ній не розбираєтесь досконально — запасіться тематичною літературою або передбачте на підготовчому етапі консультації з більш компетентними фахівцями. Як правило, тема повинна мати прикладний характер, тобто відповідати швидше на питання «як?», а не «що?».
Наприклад, розробляючи таку тему як «Робота з шоколадом», розраховану на кондитерів кафе і ресторанів, значну частину занять слід присвятити розбору практичних прийомів. Звичайно, можна розповісти про історію шоколаду, але приділяти цій темі навіть годину дорогоцінного часу не варто. Слухачі отримають більше користі, якщо ви їм розповісте про підготовку шоколаду, технології виробництва цукерок ручної роботи, принципах вибору начинки і т.д. Зрозуміло, супроводивши слова відповідним відеорядом. - Складіть план майбутнього семінару. Він повинен бути чітко структурований і побудований таким чином, щоб за відведений час ви змогли максимально повно розкрити тему. У більшості випадків в день у вас проходить 4 основних модуля. Схема розбивки часу може виглядати так: ранковий модуль — кава-пауза — перший денний модуль — обід — другий денний модуль — кава-пауза — вечірній модуль. Складаючи семінар, це необхідно врахувати.
- Підберіть текстовий матеріал до кожного модуля. Намагайтеся підготувати більше практичних елементів. У нашому прикладі це може бути відео з покрокової інструкції темперування шоколаду або приготування глазурі. Кожен крок повинен супроводжуватися поясненням, що робить фахівець, для чого цей крок необхідний і які саме хімічні або фізичні процеси виникають при цьому.
Подібний спосіб донесення матеріалу називається «візуалізацією». Він необхідний для того, щоб покращити сприйняття слухачів, що прийшли до вас за практичними знаннями, які вони могли б уже на наступний день застосувати у своїй роботі. Поряд з відеорядом має сенс підготувати презентації, виконані в PowerPoint.