Список літератури — невід’ємна частина будь-дослідницької роботи, будь то докторська дисертація або шкільний реферат. Завдяки цьому списку, будь-який зацікавився може докладніше вникнути в суть роботи, прочитавши першоджерела. Щоб правильно скласти цей список, потрібно знати строгі правила його написання.
Інструкція
- Розташуйте номера джерел у списку виключно в порядку зростання. Це забезпечить зручність пошуку за посиланням того чи іншого літературного джерела. Якщо у зазначених вами джерела кілька авторів, але не більше трьох, вказуйте їх наступним чином. Спочатку напишіть прізвище та ініціали першого автора, потім повна назва джерела. Потім поставте слеш («/») і перерахуйте всіх інших авторів через кому. Важливо, що першими в цьому випадку повинні йти ініціали, а не прізвище автора.
- Почніть з назви джерела, якщо у нього більше трьох авторів, а потім поставте слеш і перерахуйте їх усіх через кому. Якщо їх досить багато, то скоротіть цей перелік наступним чином: вкажіть прізвище та ініціали першого автора, а потім напишіть «тощо».
- Щоб скласти список грамотно, після зазначення назви та авторів, поставте крапку і тире, а потім вкажіть місце видання джерела, що включає назву видавництва, рік видання і місто. Потім вкажіть кількість друкованих сторінок, а також кількість ілюстрацій. Цю інформацію можна дізнатися на одній із сторінок в кінці книги.
- Перевірте відповідність розташування посилань у тексті номерами джерел, вказаних у списку. Щоб сформувати список, використовуйте виключно перевірену інформацію. Не намагайтеся надати йому більш солідний вигляд, штучно роздувши його великою кількістю неіснуючих, або не мають відношення до вказаної у назві теми роботи джерел. Попереднє складання списку літератури, також сприятливо позначиться на складанні самої роботи.
- Проаналізуйте можливі джерела на предмет можливості їх використання. Якщо серед джерел є статті, розміщені на інтернет-ресурсах, то вони вказуються наступним чином. Розділіть опис на дві частини. У першій вкажіть прізвище, ім’я та по батькові автора, а також назва джерела. Потім поставте знак «/ /» і вкажіть назву ресурсу, з якого була взята стаття.
Корисні поради
Простежте, щоб у вашій роботі нумерація посилань співпадала з номером пункту джерела в списку, на який ви посилаєтеся.