Зараз, у часи кризи і зміни поколінь як ніколи актуальним є питання щодо скорочення безробіття. Що ж має робити в цьому випадку держава? Існує певний комплекс завдань регулювання проблеми безробіття.
Вам знадобиться
- Субсидії з бюджету;
- Іноземні інвестиції.
Інструкція
- Перерозподіляйте наявний попит на працю за рахунок стимулювання переходу компаній і фірм на неповний робочий день і тиждень. У цьому випадку ці організації повинні отримати пільги з податків для компенсації витрат на рекрутування нових робітників.
- Створіть з бюджету додаткове субсидування робочої сили на працюючих організаціях. Це може бути зроблено у вигляді кредитування державою зарплати додатково найнятих працівників.
- Знизьте фактичне пропозиція робочої сили за допомогою зниження встановленого пенсійного віку. Це може дати поштовх до розвитку служб перепідготовки персоналу та підвищення професійної кваліфікації.
- Надайте робочі місця, які не будуть орієнтовані на отримання грошового забезпечення, а пов’язані з діяльністю в інтересах всього суспільства. До цього можна віднести роботу з охорони навколишнього середовища.
- Перейдіть до побудови системи соціального партнерства, яке буде складатися з механізму тристоронньої угоди (держава — профспілкові організації — роботодавці). Це потрібно для зниження заробітної плати. З роботодавців ж резонно брати податок на кошти, субсидовані на заробітні плати, і направляти його на стимулювання зайнятості.
- Розширте зайнятість за допомогою іноземних інвестицій. Взагалі, вкладення капіталу в технологічне переобладнання і реконструкцію підприємств буде мати ефект заощадження трудової сили. Також це все допоможе створити додаткові робочі місця.
- Скоротіть значним чином кількість безробітних за допомогою структурної зміни оборонної промисловості. Навіть стабілізація даного важливого комплексу допоможе нормалізувати ринок праці.
Зверніть увагу
На рівновагу між витратами на зарплату і на працездатність підприємств.
Корисні поради
Шукайте нові шляхи подолання безробіття всередині самих робітників організацій.