Щоб скоротити витрата бензину, зовсім не потрібно володіти навичками автомеханіка або модернізувати машину. Є кілька рекомендацій, завдяки яким можна заощадити на автомобільному паливі без надмірних турбот.
Інструкція
- Не переносьте в машині те, що вам не буде потрібно в даний час. Додатковий вага — це зайва витрата палива. Насамперед це стосується зовнішнього багажника, який може збільшити витрати бензину відразу на 5-10%. Встановлюйте його прямо перед використанням, а після знову знімайте.
- Якщо у вас за планами багато роз’їздів (туризм, шопінг і т.д.), спробуйте заздалегідь прорахувати маршрут. Прокладіть його так, щоб не кататися туди-сюди. Відшукайте парковку, зручну по розташуванню до кожного з місць, які вам необхідно відвідати протягом дня. Краще пройтися до деяких з них «на своїх двох», ніж витрачати час в пробках і щоразу розшукувати нове місце для стоянки.
- Перевірте повітряний фільтр і тиск в шинах. Зніміть фільтр і подивіться, як він пропускає світло. Непридатний фільтр обмежує потік повітря, що йде всередину мотора, через що витрачається на порядок більше бензину. Підвищивши тиск на 0,3 бару понад «стандарту», ви також заощадите паливо.
- Обережно користуйтеся педаллю газу і намагайтеся різко не гальмувати. «Швидкий старт» — витрата бензину дарма, адже при цьому в циліндри надходять занадто великі порції пального. Не використовуйте підвищені передачі на малих швидкостях — це теж сильно збільшує витрату бензину. Завжди уважно стежте за обстановкою на дорозі, щоб скинути швидкість в потрібний момент.
- У пробках утримуйте постійну швидкість. Адже при «завантаженості» дороги доводиться різко рушати і різко гальмувати, а це не тільки збільшує витрату палива, але і погіршує «стан здоров’я» вашої машини.
Корисні поради
Крім того, пам’ятайте, що є способи просто купувати той же бензин дешевше. Якщо ви часто заправляєтесь на АЗС однієї мережі, оформіть картку постійного клієнта. Якщо улюбленої заправки у вас немає і ви рідко знаєте, де наступного разу будете заливати бензин, отримаєте паливну карту типу «кеш-бек» (тобто, купуючи бензин на АЗС з досить великого списку, ви будете отримувати частину грошей назад у вигляді нарахувань на карту). Намагайтеся не зупинятися на заправках уздовж великих шосе, адже можна згорнути і проїхати пару вулиць; ціни на паливо там явно нижче. А ще — розраховуйте свої поїздки так, щоб не залишитися без палива перед тривалими вихідними. Найчастіше за кілька днів до травневих або зимових «канікул» ціни на бензин підвищуються.