Як слухати музику з дитиною

Як слухати музику з дитиною

Багато психологів говорять про сприятливий вплив прослуховування музики на психологічний стан людини, у тому числі і дитини. Починати слухати музику можна ще в момент вагітності. Багато мам використовують «спільне» прослуховування музики як особливий вид спілкування. Позитивні емоції, які відчуває матір під час прослуховування музики, передаються і малюкові.

Вам знадобиться

- Диски з улюбленою музикою;
- Магнітофон, комп’ютер або плеєр;

Інструкція

  1. Обмежте доступ дитини до радіо. Поки він ще маленький, постарайтеся не допускати, щоб малюк слухав сучасну популярну музику (зарубіжну чи російську).

    Як правило, сучасна поп-музика не вирізняється особливо сильним інтелектуальним або моральним зарядом. Тому маленькій людині варто почати знайомство зі світом музики з більш серйозних речей.
  2. Почніть з прослуховування збірок музики для дітей. Туди включають відомі всім з дитинства пісні з мультиків чи казкових фільмів. Такі збірки можна придбати в будь-якому музичному магазині.

    Просунуті батьки можуть скористатися інтернетом і скачати дитячі пісні зі спеціальних сайтів. Це буде вдвічі зручно, бо тоді добірку можна скласти самостійно. І слухати з малюком ті пісні, які ви вибрали самі.
  3. Включайте музику під час гри. Якщо дитина зайнятий якоюсь рухомий грою, ставите більш динамічні композиції. Якщо він возиться з іграшками (збирає конструктор, грає в машинки або в ляльки) включайте більш ліричні, стримані за темпом пісні.
  4. Ставте музику, коли дитина займається якимось творчою працею. Наприклад, малює. Музика буде стимулювати його фантазію. Можете навіть попросити його намалювати мелодію, яку він чує. Або образ, який породжує у нього дана композиція.
  5. Дайте дитині зрозуміти, що музика є самостійним видом мистецтва, тому вимагає особливого ставлення. Тому вчіться слухати музику. Для цього відкладайте всі справи в сторону, сідайте зручніше (можна навіть прилягти на диван або на килим) і вмикайте музику.
  6. Намагайтеся поринути у музику. Просіть дитини стежити за рухом мелодії. Навчіть його розрізняти інструменти. Для цього перед прослуховуванням покажіть йому, як інструменти виглядають, який приблизно звук вони видають (картинки і звуки можете скачати в інтернеті).

Зверніть увагу

Почніть слухати з малюком класичну музику. Не варто відразу ж занурюватися в симфонії та фуги. Почніть з простих фортепіанних п’єс (Шопена, Ліста, Дебюссі, Глінки).

Корисні поради

Обов’язково розмовляйте з дитиною про музику. Розповідайте небагато про історії твору, який слухаєте. Особливо, якщо справа стосується класичної музики.