Перш ніж приступити до смаження шашлику, його потрібно замаринувати. Найкраще готувати шашлик зі свинячої шиї, тоді м’ясо буде більш соковитим і ніжним. Не варто готувати шашлик з карбонату або окосту, інакше він буде пісним і жорстким.
Вам знадобиться
М’ясо, маринад, каструлька, мангал, вугілля, розпалення, шампура, ніж.
Інструкція
- Найпростішим способом маринування шашлику, вважається замочування м’яса з оцтом, сіллю, перцем і цибулею. М’ясо, мариноване в оцті, дуже м’яке, але дуже часто має занадто різкий запах оцту. Замість оцту, можна додати лимонну кислоту або гранатовий сік. Кількість інгредієнтів використовується залежно від ваги м’яса, та індивідуальних смаків.
- В основі маринування шашлику завжди лежить використання лука. Найоптимальнішим кількістю цибулі повинно бути стільки ж, скільки і м’яса. Цибуля не потрібно подрібнювати, найкраще його нарізати кільцями.
- М’ясо ріжеться на великі шматки, приблизно 4см на 4см. Якщо шматочки м’яса будуть маленькими, то вони швидко згорять.
- Нарізану цибулю треба пом’яти руками, до утворення соку. Необхідно це для того, щоб шашлик добре просочився цибульним соком і став ароматним і м’яким.
- На дно каструлі укладається шар цибулі, а зверху лягає перчене м’ясо. Далі — шар зелені, знову лук і м’ясо. Останній шар, повинен бути з лука. Всі заливається приготовленим маринадом, і притискається щільно тарілкою. На тарілку потрібно поставити гніт, щоб з’явився сік, і м’ясо краще настоялося. Тривалість маринування становить приблизно 12 годин у холодильнику.
- Коли м’ясо замаринувалося, і багаття вже прогорів до вугілля, то можна почати нанизувати шашлик на шампури. Краще всього використовувати плоскі і довгі шампури, щоб м’ясо було зручно перевертати. М’ясо на шампурах не повинно звисати, щоб уникнути підгоряння.
- Перевіряти на готовність шашлик потрібно, надрізавши м’ясо ножем. Якщо сік сочиться червоний, то жарку необхідно продовжити. Якщо корочка вже рум’яна і відсутня рожевий сік, то шашлик готовий.
Корисні поради
Щоб при смаженні шашлик не підгорів, необхідно постійно його перевертати і стежити за відсутністю на м’ясі подрібненого лука. Смажити шашлик можна тільки тоді, коли вугілля вже прогоріли і вогню немає.