Солоні гливи — легка закуска, яку можна вживати як самостійно, так і з алкогольними напоями. Купити ці гриби можна практично в будь-магазині за досить невисокою ціною, а посолити їх зможе навіть недосвідчена господиня.
Вам знадобиться
- Свіжі гливи;
- Часник;
- Сіль;
- Запашний перець горошком;
- Парасольки кропу;
- Лавровий лист;
- Рослинна олія;
- Листочки вишні та чорної смородини.
Інструкція
- Соління гарячим способом: візьміть один кілограм свіжих грибів глив, переберіть їх, почистіть капелюшки і обріжте всі великі ніжки. Якщо використовуються перестиглі гриби, вимочіть їх у холодній воді протягом двох діб для того, щоб з них вийшов весь молочний сік (кожні 12 годин необхідно міняти воду).
- Велику каструлю наповніть холодною водою. Помістіть в неї підготовлені очищені гриби і поставте на середній вогонь. Після того як вода закипить перший раз, злийте воду акуратно, після чого налийте в каструлю з грибами чисту воду і знову поставте варитися, додавши одну очищену цибулину середнього розміру. Після закипання варіть гливи протягом півгодини. Обов’язково знімайте з’являється піну.
- Візьміть друшляк і відкиньте на нього відварені гриби. Попередньо установіть під друшляком чисту каструлю або миску, в яку буде стікати відвар. Дрібно порубаєте дві очищені головки часнику. Спеції, а саме по 4-5 листочків чорної смородини і вишні, 5-6 горошин запашного перцю, 2-3 парасольки кропу, обдайте окропом. У стерилізовані півлітрові банки якомога щільніше укладіть гриби, заповнивши ними 2 / 3 об’єму. Кожен шар обов’язково пересипайте сіллю і перекладайте ошпарені спеціями. Залийте відваром, додайте в кожну банку 1-2 столові ложки рослинної олії. Кожну банку накрийте пергаментом і обв’яжіть, остудіть і приберіть в темне прохолодне місце, наприклад в холодильнику.
- Соління холодним способом: після того як перебере і очистіть один кілограм грибів (капелюшки), обріжте ніжки. Візьміть ємність для соління, посипте дно сіллю і покладіть у неї капелюшки так, щоб пластинки були вгорі, кожен ряд обов’язково пересипайте сіллю. Додайте 1-2 дубових і вишневих листочка. Останній шар посоліть набагато більше. Після цього покрийте тканиною і кругом, встановіть гніт. Протягом п’яти днів витримаєте гливи при кімнатній температурі, потім приберіть в холодне місце, наприклад, в льох або холодильник. Через місяць-півтора гриби будуть готові.
Корисні поради
Для соління найкраще використовувати молоді гриби, оскільки в них відсутній молочний сік.