Якщо ви ніколи не їли солоні кавуни, то обов’язково спробуйте — це дуже смачно! Тим більше, що готувати їх зовсім не складно, адже з засолкою впорається навіть недосвідчена господиня.
Вам знадобиться
- Кавун на 8-10 кг;
- Дві 3-х літрові банки;
- 3 літри води;
- 4 столові ложки цукру з гіркою;
- 2 столові ложки солі без гірки (великої, не йодованої);
- 2 столові ложки 70% оцтової есенції, по одній ложці в кожну банку.
Інструкція
- Спочатку підготуйте банки. Ретельно вимийте їх харчовою содою, щоб видалити частки жиру і пилу. Потім промийте холодною водою і простерилизуйте над парою 5-10 хвилин.
- Кавун вимийте щіткою, обполосніть окропом і наріжте на великі шматки. Не забудьте видалити кісточки. Шматочки кавуна акуратно укладіть у банки. Не треба утрамбовувати їх руками, краще злегка трусіть банку, щоб вони розташовувалися якомога щільніше один до одного.
- Налийте в банки з кавунами киплячу воду і залиште на 5-10 хвилин. Потім злийте її, закип’ятіть і ще раз наповніть банки. Через 5 хвилин знову злийте воду в каструлю, додайте сіль, цукор і прокип’ятіть. Минулий раз влийте киплячий розсіл в банки. Попередньо додайте в них по одній столовій ложці оцтової есенції.
- Після третин заливки банки з кавунами відразу ж укупоривают стерилізованими бляшаними кришками.
Щоб перевірити герметичність банки переверніть її догори дном і поставте на рівну поверхню, застелену папером. Через деякий час переконавшись, що кришки не протікають, укутайте банки щільною тканиною до охолодження. - Для тих хто не хоче возитися з банками, підійде рецепт швидкого приготування солоних кавунів.
Попередньо зваріть розсіл. Для цього в 2 літри води додайте 3 столові ложки солі, закип’ятити, остудити до кімнатної температури.
Ретельно вимитий кавун наріжте на шматочки, покладіть в каструлю і повністю залийте розсолом. Щоб шматочки кавуна не спливали, надавіть їх гнітом — чистої тарілочкою, на яку потрібно поставити банку з водою. Кавун засолити при кімнатній температурі через 2-3 дні, чим тепліше в кімнаті, тим швидше це станеться. Оптимальна температура — 18-22 градуси.
Готовий кавун зберігають у холодильнику з розсолом, не допускаючи появи цвілі.
Зверніть увагу
Кавун можна солити, не зрізаючи зелену скориночку, якщо ви виростили його самі і упевнені в його безпеці. У покупних ж кавунів краще її зрізати разом з білою м’якоттю, т.к. саме в ній накопичується велика частина нітратів.
Корисні поради
Для соління краще брати:
- Злегка недостиглі кавуни — вони виходять більш твердими і хрусткими;
- Сорти кавунів з тонкою шкіркою краще тих, що з товстою кіркою.