Лососева ікра відноситься до червоної — це ікра таких риба, як горбуша, кета, нерки, кижуч, атлантичний лосось, або сьомга, форель, таймень і так далі. Червона ікра хоча і цінується менше, ніж чорна, але це також цінний харчовий продукт, що має високі смакові якості та містить велику кількість корисних речовин. Як правило, лососеві риби продаються в магазинах і на ринках вже патрання, однак якщо вам трапилося придбати, наприклад, невипотрошенную горбушу, в ній цілком може виявитися ікра, яку можна засолити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
- Ікра;
- Вода;
- Сіль;
- Цукор.
Інструкція
- Безпосередньо в рибі ікра знаходиться в двох порожнинах, які називаються ястика. Ці порожнини сполучені між собою тонкою плівкою. Для того, щоб посолити ікру, треба для початку позбутися цих плівок. Візьміть марлю і, скрутивши її в декілька разів, зробіть щось на кшталт «рукави». Помістіть туди ікру і починайте промивати її під несильним струменем води, обертаючи ікру по всій довжині рукава. Після такої промивки плівки залишаться всередині, на поверхні марлі, і у вас буде готова до засолюванні ікра.
- Ікру, як і багато інших продуктів, наприклад рибу і сало, солять в тузлуці. Тузлук — це солоний розчин високої насиченості. Для того щоб зробити його, розчиніть у воді сіль і цукор у співвідношенні дві столові ложки солі без верху і дві чайні ложки цукру на склянку води. Якщо сумніваєтеся в його фортеці, то її можна перевірити таким чином: почистіть середніх розмірів картоплю і опустіть її в тузлук. Якщо вона плаває на поверхні або поруч, то потрібна фортеця досягнута.
- Закип’ятіть тузлук. Після того, як він скипів, остудіть його до кімнатної температури.
- Залийте тузлуком підготовлену ікру. Також можна скласти ікру в марлю, зав’язати її, як мішечок, і опустити в тузлук. Залиште на 1 годину.
- Через годину відкиньте ікру на друшляк, слив тузлук, і як слід промийте її проточною водою. Якщо ви використовували марлевий мішечок, просто дістаньте його і промийте ікру безпосередньо в ньому.
- Таку ікру можна зберігати довго, навіть якщо закатати її в банку, тому що в ній не буде потрібних консервантів, які додають в ікру, приготовлену на заводі. Найкраще вжити ікру домашнього посолу протягом 1-2 днів після приготування. Її також можна заморозити, однак це має сенс робити тільки в тому випадку, якщо у вас дуже багато ікри, або ви хочете зберегти її для особливого випадку.