Для соління підходять як червоні стиглі помідори, так і зелені, але в одну засолювання складайте тільки помідори однакового дозрівання. У сільських умовах овочі солять в дерев’яних бочках або діжках, але у більшості городян такої можливості немає. Тому беріть широку емальовану каструлю і солите помідори в ній.
Вам знадобиться
- Зелені або червоні помідори;
- Вода;
- Сіль;
- Листя чорної смородини і вишні;
- Естрагон;
- Кріп;
- Емальована каструля;
- Вантаж.
Інструкція
- Поставте на вогонь велику каструлю з водою і чайник. Закип’ятіть їх. Каструлю поставте охолоджуватися в прохолодне місце.
- Відберіть однакові за стиглості помідори. Вимийте їх і переберіть. Не шкодуючи, видаляйте помідоріни, якщо у них трохи зіпсований або пом’ятий бік, такі овочі можуть зіпсувати вам весь засолення.
- Ретельно вимийте емальовану каструлю. Обшпарте її киплячою водою.
- Викладіть в друшляк листя чорної смородини, зелені кропове гілочки, естрагон, вишневі листки. Полийте на них окропом з чайника. Поворушити, щоб вони добре промили і стекли. Остудіть їх.
- Викладіть на дно першого помідорний шар.
- Перекладіть ряд помідорів листям смородини і вишні, додайте кріп і естрагон. На зелень помістіть другий помідорний ряд. Прослаівая овочі зеленню, заповніть всю каструлю. Періодично струшуйте ємність, щоб помідори щільніше вляглися. Залиште трохи вільного місця до верху, щоб розсіл не вилився.
- Приготуйте розсіл. Розчиніть сіль у охолодженої кип’яченої воді в каструлі. Використовуйте сіль крупного помелу, щоб у ній не було різних добавок. На п’ять літрів води беріть 250-300 г солі. Розмішуйте ложкою до дна, щоб сіль повністю розійшлася в рідині.
- Залийте помідори розсолом так, щоб верхній ряд овочів повністю був занурений в рідину. Покладіть зверху велику плоску тарілку, а на неї помістіть легкий вантаж. Це може бути невеликий ошпарений камінь або банку на 0,5 літра з водою.
- Поставте каструлю з солоними в прохолодне місце. Це може бути лоджія або місце біля балконних дверей. Помідори просолитися через 40 — 50 днів.