Як спекти смачний пиріг? Багато молодих господині задаються таким питанням. Адже так приємно отримати похвалу коханого чоловіка, що її пиріжки такі ж смачні, як у дитинстві у бабусі. Історія випічки пирогів сягає в далеке минуле. У кожній кулінарної традиції є свої оригінальні рецепти.
Інструкція
- Насправді, нічого складного у випічці ароматних пирогів немає. Хоча багато хто і боятися приступати до дріжджового тесту, достатньо знати кілька умов, завдяки яким тісто обов’язково вийде.
- Найголовніше — натхнення. Без нього на кухні робити нічого. Кулінарія таке ж творче заняття як малювання, віршотворчість. Навіть якщо мало досвіду, не треба боятися експериментувати. Не вийшло одне блюдо, треба обов’язково спробувати приготувати інше.
- І друге головна умова — якісні продукти. Борошно має бути вищого гатунку, з гарним терміном придатності. Якщо він підходить до кінця, тісто може і не вийти. Клейковина втрачає свої властивості і тісто «пливе», не замішується до потрібної консистенції. Випічки з такого борошна тверда і не смачна. Дуже важливо просівати борошно. Вона насичується киснем, і повітряні бульбашки роблять тісто м’яким, ніжним. Масло вершкове обов’язково виготовлене за ДСТУ, дешевий спред містить занадто багато рослинних жирів. Кефір, сметана, ряжанка теж повинні бути свіжими. Максимум два — три дні прострочення, інакше кислий смак зіпсує тісто.
- Від якості дріжджів залежить підйом тесту — можна сипати їх ложками, а результату не отримати. Тим більше, якщо використовуються живі дріжджі. Вони мають приємно пахнути, не мати різкого кислого запаху, колір бежевий. З таких дріжджів обов’язково необхідно ставити опару: в склянку води або чашку наливається тепла вода, розмішується чайна ложка цукру (він необхідний для живлення дріжджів) і додається кількість дріжджів, вказане в рецепті. Ставиться ця суміш на 15-20 хвилин у тепле місце, без протягів. Коли з’явиться шапка з піни — опара готова.
- Пироги бувають з різними начинками: м’ясний, овочевий, ягідної, сирної та фруктової. При приготуванні начинок теж є свої секрети. М’ясний і рибний фарш для начинки зазвичай обсмажують, і тільки потім додають капусту, картоплю, рис. Якщо цього не зробити, фарш може залишитися сирим. При використанні ягід для начинки: полуниці, вишні, малини необхідно додавати крохмаль. Він не дасть соку ягід витекти на деко, де сік може підгоріти.
- І звичайно, пироги мати гарний зовнішній вигляд — рум’яна, блискуча скоринка викликає апетит. Щоб отримати гарну корочку поверхню пирогів треба змастити збитим яйцем або жовтком. При випічці пісних пирогів, для змащення поверхні використовують міцну чайну заварку.
- Дотримуючись цих нескладних правил, тісто обов’язково вийде, і вся родина буде насолоджуватися смачними, ароматними і найголовніше, домашніми пирогами.