Один з найбільш доступних і поширених способів вираження своєї громадянської позиції — це участь у мітингах. Крім протестуючих, на площі, де проводиться акція, знаходиться і поліція. Щоб не опинитися у відділенні у зв’язку з яким-небудь порушенням, або просто попавшись під руку, потрібно вміти спілкуватися з поліцейськими на мітингу.
Вам знадобиться
— документ, що засвідчує особу;
- Копія паспорта.
Інструкція
- Збираючись піти на мітинг, не забудьте захопити з собою документ, що засвідчує вашу особу. Це може бути студентський, водійське посвідчення, військовий квиток. Також було б непогано зробити копію паспорта і завірити її у нотаріуса. Якщо правоохоронці захочуть перевірити ваші документи і почнуть запитувати, де ж оригінал, сміливо відповідайте, що відповідно до пункту 17 Положення про паспорт громадянина Російської Федерації, той зобов’язаний дбайливо зберігати паспорт, от ви і зберігайте його будинку.
- Спочатку поставтеся до вартим на площі поліцейським доброзичливо, адже вони прийшли охороняти вас. Можете спробувати піти на контакт, перекинутися парою жартів, проте якщо співробітник органів внутрішніх справ не налаштований вступати з вами в бесіду, просто відійдіть від нього, не стаючи настирливим. Не приносьте з собою на мітинг великі сумки, не робіть різких рухів, не намагайтеся «жартома» витягти з кишені пістолет і постріляти в кого-небудь з вказівного пальця, і поліція не стане вами цікавитися. Зрозуміло, не варто приходити на мітинг в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
- Якщо заворушення все ж відбулися, і поліція перейшла до активних дій, краще не чиніть опір, інакше вас будуть судити за непокору законному розпорядженню співробітника поліції. Ідіть до автобуса добровільно, не показуючи агресії або страху по відношенню до затриманих вас людям.
- Потрапивши у відділення, скажіть поліцейським, що ви маєте право на один дзвінок. Це норма з’явилася в законі недавно, так що не соромтеся нагадати співробітникам ОВС про неї. Добравшись до телефону, дзвоніть не дружині чи мамі, а людині, яка зуміє вам допомогти — пояснить ваші права, найме адвоката, під’їде сам в РВВС. У бесіді із затриманими вас пам’ятаєте, що це їх завдання — довести вашу провину, а не ваша — виправдатися. Якщо ви ввічливі, законослухняні і знаєте свої права, ваша спілкування з поліцією довго не триватиме.